Krása

Vráskám v dekoltu lze snadno předejít. Peeling, pečující maska i masáž pokožku vyhladí

Kůže na dekoltu je velmi jemná, nicméně někdy se první vrásky v této oblasti mohou objevovat i u mladých žen. Obzvlášť u těch, které kouří cigarety nebo tráví mnoho času na slunci. Pleť může začít ochabovat a ztrácí pevnost. Přesto existují osvědčené domácí metody, jak tyto nedostatky zredukovat.

Proč vznikají?

Mezi nejčastější důvody patří špatné držení těla, dlouhé držení hlavy v předklonu například při čtení knihy, opalování nebo kouření velkého množství cigaret. Vliv má také nedostatečná hydratace těla.

Doporučený článek:  Příjemné ranní rituály zatočí s kily navíc. Těšit se můžete na rychlý metabolismus a dobrou náladu

Domácí způsoby, jak vrásky zredukovat

Základem je vždy prevence. V tomto případě je to ochrana dekoltu před UV zářením a dostatečná hydratace. Dále jsou vhodné různé domácí masky, z medu, z citronu a dalších domácích ingrediencí, díky kterým pleť vypadá lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí masku

Vyrobit si masku můžete i v domácích podmínkách. Před aplikací masky nezapomeňte důkladně vyčistit pleť. Co budete potřebovat?

  • Sklenici mléka,
  • 1 lžičku citronové šťávy,
  • 1 lžičku medu,
  • 3 lžíce petrželky.

Nasekanou petrželku zalijte sklenicí horkého mléka, překryjte a nechte 15 minut odstát. Následně přimíchejte med a citronovou šťávu a vše důkladně promíchejte. Do této směsi namočte ručník a s jeho pomocí ji rozetřete na krk a dekolt. Masku nechte působit 20 minut a pak opláchněte pleť teplou vodou. Nakonec vmasírujte hydratační krém.

Doporučený článek:  Krásné a hebké ruce jsou známkou pravidelné péče. Drahé krémy přitom není nutné kupovat

Peeling proti vráskám na dekoltu

Nezapomínejte na pravidelný peeling. Používejte pravidelně peelingy z mandlí nebo kyseliny glykolové. Peeling pomůže pleť hydratovat a předcházet tvorbě vrásek. Existují tonika, která se snadno používají, stačí do nich namočit vatový tampón a důkladně otřít kůži na krku a v dekoltu. Kúru opakujte dvakrát týdně.

Jaké další způsoby pomohou předcházet stárnutí pleti?

Existují ještě další způsoby, které můžete zařadit do své rutiny péče o pleť. Jedná se o masáž krku, ta dokáže zlepšit krevní oběh a prokrvení pokožky. Dále můžete procvičovat svaly na krku. A také nezapomínejte na správnou polohu při spánku. Nejvhodnější je v tomto případě spaní na zádech.

Zdroj: https://www.venustreatments.com/en-gl/blog/cleavage-wrinkles-how-they-are-caused-and-how-to-prevent-them/