Krása

Bílé pupínky kolem očí mohou být minulostí. Díky domácím prostředkům zmizí beze stopy

Pomůžeme vám v boji proti bílým hrudečkám na tváři, které se nejčastěji vyskytují kolem očí, na tváři, nebo dokonce na očních víčkách. Je velký problém je vymačkat, a proto byste to ani neměli zkoušet. Pupínky nejsou ničím nebezpečné, ale mohou vést k nižšímu sebevědomí. Podívejme se více na tyto pupínky a prostředky, kterými se jich lze účinně zbavit.

Jedná se o vlasové folikuly, které jsou plné kožního mazu

Tyto pupínky nemají žádný vývod, nejčastěji se objeví kolem očí, na spáncích, očních víčkách nebo na tváři. Méně často je objevíte na čele nebo kolem nosu. Tyto pupínky mají jednotnou barvu – nejvíce bílou, šedou nebo žlutou. Nejsou hezkým doplňkem obličeje, ale nebolí, nemusíte se bát ani svědění. Po několika měsících většinou samy zmizí, a pokud si je budete chtít vymačkat, může vám na obličeji zůstat nevzhledná jizva.

Pro odstranění můžete zvolit péči dermatologa nebo si zajít do salonu estetické medicíny. Pokud vás tyto pupínky trápí delší dobu, můžete zkusit laserovou metodu, nebo dokonce chemický peeling. Jsou to ale nákladné procesy, které je potřeba několikrát absolvovat, aby byl výsledek dokonalý a vy se pupínků zbavili co nejdříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavit se jich můžete i domácími způsoby

Nemusíte hned zamířit do salonů, kde po vás budou chtít celkem dost peněz. Můžete se pupínků snadno zbavit také doma. Nejlepší je olej z čajovníku – má regenerační vlastnosti a stačí ho nanést na vatový tampon a aplikovat přímo na pupínek. Navíc toto ošetření můžete provádět několikrát denně. Zkusit můžete také ricinový olej, ale ten používejte pouze jednou denně.

Někteří lidé radí vyzkoušet saunu. Pokožka se bude intenzivně potit, póry se roztáhnou a pleť bude mít čas a šanci bojovat s nečistotami. Jestli saunu navštívit nemůžete, můžete si takovou parní lázeň udělat doma a pouze pro obličej. Stačí nalít teplou vodu do misky nebo hrnce, přidat několik kapek oleje ze šalvěje, hlavu naklonit nad hrnec, zakrýt ji ručníkem a nechat páru pracovat.

Zdroj: https://greatist.com/health/milia-under-eyes#treatment