Krása

Nádherně opálená pokožka až do zimy: pět jednoduchých kroků opálení prodlouží

Prázdniny jsou symbolem pohody, lidé tráví volný čas a dovolenou u vody nebo u moře a vrací se do práce odpočatí a krásně opálení. Jemně zbarvená pokožka působí zdravěji a svěžeji, tím spíše, když se dbá na správné zásady bezpečného opalování. Jak ale prodloužit dobu, po kterou opálení na kůži zůstane a bude odrazem letní pohody? Stačí vyzkoušet tipy, aby jantarově opálená pokožka vydržela až do zimy!

1.     Hydratace a dostatečný pitný režim

Kůže se musí hydratovat průběžně, aby se mohly vyživovat buňky, ale dostatečný pitný režim odstraňuje také z těla nebezpečné toxiny. Při pravidelném doplňování tekutin se udržuje pokožka vyživená, zvyšuje se koncentrace, zlepšuje paměť a nedochází k bolestem hlavy. Objem vody by měl být zhruba 2 litry denně, při větší fyzické zátěži nebo sportovním výkonu je nutné pít více.

Doporučený článek:  Maliny opředené legendou dodnes fascinují svými účinky na zdraví i pro mladistvou krásu

2.     Pravidelný pohyb

Kůže potřebuje pravidelný pohyb úplně stejně jako celé tělo. Zvýšením kondice se posiluje zdraví, ale také okysličuje pokožka, která vypadá mladší a svěžejší.

Zdroj obrázku: Freepik

3.     Dostatek betakarotenu

Žlutá a oranžová nejsou jen barvami slunce, ale také betakarotenu, který je obsažený ve stejnobarevném ovoci a zelenině. Doplňujte betakaroten v jídelníčku za pomoci pomerančů, broskví, meruněk, ze zeleniny sáhněte po rajčatech, mrkvi, dýních nebo paprikách.

4.     Bez horkých koupelí

Horká koupel pro relaxaci? Jestli si chcete udržet opálení po dlouhou dobu, pak se horkým koupelím vyhněte. Voda o vysokých teplotách nabourává hydrolipidovou kožní bariéru, neprospívá pokožce, ale ani opálení.

Doporučený článek:  Svěřte se do rukou přírody. Šalvěj pročistí organismus a rozzáří vaši pokožku

5.     Pečujte o pokožku krémy

Pokožka potřebuje nejen hydratovat vnitřně, ale také zvnějšku za pomoci vhodné pečující kosmetiky, která by měla být založena na přírodních produktech. Pro odolnější opálení a dokonalou hydrataci lze použít také tónovací krémy, které se dobře vstřebávají a nenechávají stopy na oděvech.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/a27342/tips-for-prolonging-your-sun-tan/