Krása

Obočí i řasy časem slábnou. Díky přírodní olejové péči zhoustnou a přestanou padat

V průběhu let mohou obočí i řasy působit křehčím dojmem. Lze je ale jednoduše posílit, abyste zabránili vypadávání nejen chloupků na obočí, ale také řas, které pak mohou padat ve větším množství. Kůže v očním okolí je velmi slabá a také citlivá, proto musíte používat vhodné prostředky.

Dávejte pozor hlavně při odličování

Hlavně kvůli odličování máme často podrážděnou pokožku kolem očí. Řasy tím pádem mohou padat rychleji, stejně jako obočí, které sice není tolik namáhané líčením, ale pravidelným odličováním chloupky postupně poškozujeme také. Obočí můžete pravidelně kartáčovat a masírovat, abyste cibulky posílili. Když se cítíme unavení, naše řasy také trpí, protože častěji mrkáme a také si mneme oči.

Na posílení řas bude dobře fungovat například ricinový olej, který si můžete koupit v lékárně. Zkusit ale můžete také jiné druhy oleje, například arganový, kokosový nebo olivový, který máme doma nejčastěji. Obočí pak pročešte čistým kartáček, který můžete umýt například po řasence. Nezapomeňte obočí česat pouze jedním směrem – od kořene nosu ke spánkům.

Zdroj obrázku: Freepik

Na posílení řas používejte jen vhodné přípravky

Na posílení řas můžete také použít ricinový olej, ale musíte si dávat pozor, protože může být hodně agresivní. Vhodné budou dermatologicky testované přípravky, které se budou na citlivé časy hodit a nepoškodí je. Některé přípravky obsahují látky, které jsou k očím jemné a vyhnete se tak podráždění.

Řasy nebo obočí pak můžete zvýraznit například barvami, které jsou vhodné na barvení. Mnoho žen si nechává obočí vyholit a poté si ho nechá barvit permanentními barvami, které vydrží několik týdnů. Je ale nutné barvení pravidelně doplňovat, aby obočí působilo přirozeným dojmem. Řasy můžete posílit také správnými potravinami, které dodají nejen sílu, ale také vitalitu. Budete vypadat mnohem zdravěji.

Zdroj: https://marinamiracle.com/blogs/n/5-oil-for-better-lashes-and-brows