Zdraví

Opary jde vyřešit v pohodlí domova. Neporazitelná trojka je vyléčí rychle a bez bolesti

Herpes je kožní vyrážka, která se obvykle objevuje na rtech, a všichni ji velmi dobře známe pod názvem opar. Opary nevypadají hezky na naší tváři, ale jsou také velmi bolestivé a svědivé. Návštěva lékárny vám v boji může pomoci, ale ne každý chce do těchto léků investovat své peníze a někdy se stane, že jednoduše ve vašem okolí není žádná lékárna k dispozici. A kvůli oparům nikam chodit ani jezdit nemusíte. Postačí vám ingredience, které máte v kuchyni.

Problém, který vám znepříjemní pár dnů

Opary jsou velmi nepříjemné a bohužel na ně trpí poměrně hodně lidí, protože jakmile onemocnění jednou propukne, zůstane s vámi do konce života. Tento fakt způsobují viry HSV-1 a HSV-2 ze skupiny virů Herpes simplex. Právě z tohoto důvodu je možná máte poměrně často a opakovaně, protože již máte virus v těle a ve stresu, při nedostatku spánku nebo jiných faktorech se mohou opakovaně objevovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Herpes se obvykle léčí dostupnými mastmi, náplastmi a gely z lékárny. Při léčbě tohoto problému je klíčový čas, protože čím dříve začnete s účinnou léčbou, tím dříve se oparů zbavíte. Jestli se vám vrací velmi často, měli byste se poradit s lékařem, protože možná bude vhodná léčba antivirotiky. Běžně ale můžete využít jednoduché, domácí prostředky, které máte neustále ve své kuchyni. Po kterých produktech sáhnout?

Prostředek ze 3 ingrediencí, který zaručeně pomůže!

Mnoho lidí nechce utrácet peníze za chemické léky, které by je zbavili tohoto problému. Pravdou je, že to vůbec dělat nemusíte. Stačí, když rozdrtíte jeden stroužek česneku, přidáte trochu nakrájené cibule a jednu čajovou lžičku medu. Všechny ingredience důkladně promíchejte a naneste na opar. Uvidíte, že se budete během chvilky cítit lépe, nemusíte pro tyto suroviny nikam běhat a lék vás nebude stát prakticky žádné peníze.

Další možností je přikládání plátku citronu několikrát za den. Poté vždy místo natřete malým množstvím medu, který zmírní podráždění. V boji vám ale pomůže také vývar z meduňky, máty, šalvěje nebo černého čaje. Všechny tyto bylinky totiž mají antivirové, regenerační a antibakteriální vlastnosti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes