Krása

Zbavte se váčků pod očima domácími obklady. Rázem omládnete o deset let

Váčky pod očima trápí hlavně mnoho žen. Vznik tohoto problému souvisí především se stárnutím organismu a pokožky, ale často se s ním potýkají i mladí lidé. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak si můžete s touto nepříjemností poradit. Udělat to přitom můžete i doma díky metodám, které vás budou stát jen pár korun.

Proč máte pytle pod očima?

Pytle pod očima jsou termín pro nevzhlednou záležitost, která se tvoří mezi vnitřním koutkem oka a tváří. Kůže je zde velmi jemná, a proto je také velmi náchylná k poškození a stárnutí. Hlavní příčinou je nejen stres a nedostatek spánku, ale také stárnutí organismu. Nižší tvorba elastinu a kolagenu je hlavním důvodem, proč se vám objeví váčky pod očima.

Proč se pytle pod očima tvoří i u mladých lidí? V tomto případě to není stárnutím organismu, ale genetickými faktory. Stačí, když se podíváte na svou maminku. Stejně tak ale tento problém může vzniknout kvůli kouření, nadměrné konzumaci alkoholu, špatné hydrataci, špatnému stravování nebo silnému slunečnímu záření bez správné ochrany pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se pytlů pod očima zbavit domácími prostředky?

Mnoho lidí si nechce kupovat drahou kosmetiku, aby se zbavili váčků pod očima. Dobrou zprávou je, že to dělat nemusíte. Vyzkoušet můžete obklad ze zeleného nebo černého čaje. Jednoduše přiložíte čajové sáčky na postižené místo, protože obsahují mnoho vitamínů (A, C, K, E a skupiny B) a také minerální soli, které budou pokožku regenerovat.

V počáteční fázi pytlů pod očima můžete použít také okurkové obklady. Okurky mají hydratující, rozjasňující a zjemňující účinky. Okurky také zpevňují pokožku a ta bude díky nim pružnější. Plátky okurky si jednoduše položte na oči a nechte zeleninu působit. Snížíte díky tomu otoky pod očima a unavená pleť získá mnohem zdravější vzhled. Vyzkoušet ale můžete také komprese ze syrových brambor, protože mají protizánětlivé a protiotokové vlastnosti. Navíc zlepší krevní oběh v okolí očí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-bags-under-eyes