Zajímavosti

Močit ve sprše je nechutné. Ti, co to zkusí, ale málokdy litují

Sprcha je součástí naší hygieny. Právě do ní špinaví vstupujeme a čistí vylézáme. Ne vždy je ale pobyt ve sprše tak hygienický, jak si myslíme. Někteří lidé si totiž sprchu pletou s toaletou. Nešvar močení do sprchy rozhodně nemusí být výjimečný. Ano, tuto pro mnohé odpornou věc lidé skutečně dělají. Hlavně pro celkové pohodlí, jelikož proč chodit před sprchou na záchod, když se lze vymočit v ní?

Není to hygienické

Že to někomu přijde odporné a nehygienické, je samozřejmě založeno na jasných faktech. Moč vycházející z našeho těla rozhodně není dokonale čistou tekutinou. Má kyselejší povahu, někdy může zapáchat a pochopitelně do sebe cestou skrz genitálie doslova nasákne různé bakterie. O nějaké sterilitě rozhodně nelze mluvit. Přesto ale nelze říct, že by močení ve sprše bylo vyloženě špatné.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč močit do sprchy?

Pokud člověk do sprchy močí ve chvíli, kdy už je zaplá voda a ta moč ředí a splachuje do odtoku, a pokud je sprcha po použití důkladně opláchnuta vodou a je pravidelně čištěna, můžeme mluvit o tom, že je močení do sprchy dokonce vhodné.

Močení do sprchy může být vhodné pro ty ženy, které trpí kýlou močového měchýře nebo mají pokleslou dělohu. Poloha vestoje, tedy močení ve sprše, je pro ně ideální polohou, jak se vyprázdnit. Podobné je to i v případě mužů, pro které je tato poloha spolu s horkou vodou ideální, jak se vymočit v případě problémů s prostatou.

Močení ve sprše však může být v některých situacích i mnohem příjemnější než použití toalety. Především v případě různých zranění na intimních místech. Ať už vznikla jakkoliv, nebo se jedná o pooperační stavy, moč rychle se mísící s vodou nezpůsobí tolik bolesti. Takové vykonávání potřeby je tedy jediné snesitelné.

Je tu i ekologická stránka

Nezapomínejme také na ekologickou stránku. Tím, že se vymočíme do sprchy, nevyužijeme toaletu, a tedy nevyplýtváme několik litrů vody na spláchnutí. Dále může moč napomáhat udržet odpadové roury čisté. Tím se lze vyhnout použití různé agresivní chemie na ucpané odpady.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/shower-pee