Domov, Rady a tipy

Čištění sprchového koutu už nemusí být horor. Díky třem domácím prostředkům bude čistý během chvíle

Sprcha je důležitou součástí koupelny a udržování čistého koutu není vždy snadné. Ošklivý sediment na stěnách kabiny nevypadá hezky a často způsobuje mnoho problémů. S domácím pomocníkem můžete efektivně odstranit zaschlé nečistoty a zbavit se ošklivých míst.

Ocet v boji proti usazeninám

Prvním z osvědčených patentů pro odstranění sedimentu a špíny ze sprchového koutu je ocet. Je to způsob, který dobře znaly již naše babičky, ale dodnes je efektivní. Stačí přidat ocet do vody v poměru 1 : 1 a poté nalít do rozprašovače. Díky tomu je aplikace snazší a přesnější. Nastříkejte tekutinu po celé kabině a nechte půl hodiny působit.

Doporučený článek:  K dokonalému účesu patří skvěle padnoucí boty. Lak na vlasy se postará o oboje

Po uplynutí času otřete zbývající nečistoty silnou houbou a opláchněte kabinu vlažnou vodou. Tento způsob můžete také použít k čištění sprchové podlážky. Důkladně postříkejte připraveným prostředkem a nechte několik minut působit. Pak stejně jako stěny kabiny vydrhněte dno mokrou houbou a opláchněte zbytky sedimentu vodou. Nezapomeňte sprchu pravidelně čistit, protože vodní kámen se usazuje neustále.

Zdroj obrázku: Freepik

Soda a peroxid vodíku

Dalším spolehlivým způsobem je kombinovat jedlou sodu s peroxidem vodíku. Soda má mírně abrazivní efekt, takže se snadno vyrovná s kamenem vytvořeným ve sprše a na stěnách sprchy. Kromě toho se peroxid vodíku vypořádá s houbami a má také baktericidní vlastnosti, což je velké plus při mytí kabiny.

Doporučený článek:  Mražené maso je důležité nechat správně rozmrazit

Přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a několik kapek peroxidu vodíku do misky s vodou. Nalijte tuto směs do rozprašovače a nastříkejte tekutinu po celé sprchové kabině a sprchové hlavici. Počkejte čtvrt hodiny a poté odstraňte zbytky nečistot a opláchněte teplou vodou ze sprchy. Prevence je však nejdůležitější. Velmi pomůže, pokud po každé sprše důkladně opláchnete zbytky kosmetiky, které přispívají k vytváření sedimentu.

Zdroj: https://www.theshowerheadstore.com/blogs/news/how-to-clean-a-shower-naturally