Rady a tipy, Zajímavosti

Aspirin dokáže víc než ulevit při chřipce. Je tajným čističem i lékem na akné

Aspirin je asi nejznámější lék na chřipku a nachlazení, který najdeme na trhu. Možná se budete divit, na jaké činnosti ho můžete v domácnosti využít. Můžete s ním vyčistit potrubí nebo zahojit svou pokožku při kožních problémech. Zaručeně vás překvapí svými multifunkčními vlastnostmi. Jak ho využijete v domácnosti vy?

Použijte aspirin při čištění drobností

Každý z nás má doma alespoň jednou za čas menší kovové předměty, které potřebuje vyčistit. Do myčky je dát nemůžete a v ruce to bude příliš pracné. Místo toho si vezměte velkou misku, naplňte ji převařenou teplou vodou a rozpusťte v ní dva aspiriny. Potom můžete vložit menší předměty a nechat působit. Nakonec je opláchněte pod tekoucí vodou. Nepoužívejte tuto metodu na kůži nebo čalounění.

Doporučený článek:  Nejen pilulky a kondom. Možnosti antikoncepce jsou široké, stačí je jen objevit

Další možností při čištění domácnosti je odvápnění záchodové mísy. Nejlepším způsobem, jak efektivně vyčistit záchodovou mísu, je vhodit do ní pár tablet aspirinu a nechat asi 30 minut působit. Toaleta bude čistá a dezinfikovaná. Po uplynutí půl hodiny vezměte štětku a záchodovou mísu důkladně vyčistěte.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte aspirin na kanalizaci

Aspirin je úžasným způsobem, jak pročistit doma kanalizaci a odpady. Nepotřebujete žádného instalatéra. Stačí, když do potrubí nebo odtoku vhodíte pár tablet aspirinu, přidáte sklenici octa a pár minut necháte tuto směs působit. Nakonec vše zalijte horkou vodou. Ocet s aspirinem se postarají o chemickou reakci, která vás zbaví mastnoty i zbytků potravin v odpadu. Kromě toho aspirin dokáže:

  • vyčistit mastnotu,
  • prodloužit životnost řezaných květin,
  • odstranit skvrny od potu z oblečení,
  • vyplašit škůdce.
Doporučený článek:  Mýty a fakta spojené s používáním veřejných toalet

Zajímavý lék na akné

Aspirin je derivát kyseliny salicylové, která se nachází ve většině léků proti akné. Dokáže zahojit kožní záněty a podporuje imunitu pokožky. Jestli máte akné nebo mastnou pleť, měli byste aspirin využít. Rozpusťte dvě tablety aspirinu ve čtyřech lžících teplé vody. Roztok naneste na obličej pomocí vatového tamponu. Uvidíte, že vaše pleť bude zdravá, krásná a zářivá.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146