Rady a tipy

Aspirin pomůže vyléčit pokožku, poradí si také s odolnými skvrnami

Aspirin patří mezi oblíbené prostředky na léčbu chřipky a nachlazení. Má ale i několik dalších praktických využití, která se vám budou hodit. Aspirin se ve formě tablet používá hlavně ke snížení horečky, ale snadno odstraní také skvrny na oblečení nebo pomůže s ucpaným potrubím. V článku se dozvíte také další využití tohoto léku.

Aspirin vyléčí kuří oka nebo akné

Aspirin vyčistí malé předměty a těžko dostupná místa. Jestli vás bude bolet hlava z přemýšlení, jak se dostat do různých otvorů, abyste je vyčistili, pomůže právě aspirin. Připravte si velkou misku, naplňte ji teplou vodou a dejte do ní dvě tablety aspirinu. Do misky vložte malé předměty, které chcete vyčistit, a nechte hodinu působit. Nakonec je jen opláchněte pod tekoucí vodou a máte hotovo.

Doporučený článek:  Boj s chlupy na oblečení nemusí být marný. Tento trik potěší všechny majitele domácích mazlíčků

Pomocí aspirinu můžete odvápnit záchodovou mísu. Stačí několik tablet nasypat do záchodové mísy. Tyto tablety odstraní nečistoty, vydezinfikují toaletu a také ji osvěží. Po třiceti minutách můžete použít toaletní štětku a záchod vyčistit. Pomůže také s ucpaným odpadem, který snadno vyčistí, a voda bude moct volné protékat. Aspirin se hodí také jako strašák na škůdce, kteří se dostanou na vaše rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Poradí si s mastnotou a nečistotami

Aspirin dokonce pomáhá odstranit pot z oblečení. Zvlášť na bílém oblečení je pot velmi vidět, a proto je dobré mít aspirin vždy po ruce. Roztok aspirinu a vody je prostředkem, který si se skvrnami snadno poradí. Nečistoty a mastnota také nemají šanci, pokud použijete aspirin. Spálené hrnce stačí naplnit teplou vodou a rozpustit v ní tablety aspirinu. Po dvanácti minutách uvidíte, že se připálenina sama rozpustí.

Doporučený článek:  Vyžeňte hraboše ze zahrady. Stačí vysadit oblíbenou zeleninu a okořenit jim život

Léčí dokonce kuří oka a také akné. Aspirin dejte do vody, přidejte citronovou šťávu a naneste na kuří oka. Urychlíte tím hojení a snížíte bolest. Jak je vidět, mít doma aspirin se vyplatí nejen kvůli zdraví, ale pomůže jako prostředek také na problémy v domácnosti, které byste jinak museli řešit návštěvou opraváře.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/diseases-conditions/get-rid-of-corn-and-calluses-with-aspirin-it-works-b815-323021/, https://www.healthline.com/health/aspirin-for-acne, https://www.wikihow.life/Remove-Sweat-Stains-With-Aspirin, https://brightstuffs.com/14-unsual-aspirin-uses-for-home-and-garden/, https://www.bobvila.com/slideshow/10-household-headaches-you-can-solve-with-aspirin-49717, https://cz.pinterest.com/pin/8866530494625684/, https://www.mcgill.ca/oss/article/can-aspirin-help-remove-stains-and-keep-your-whites-white, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_acetylsalicylov%C3%A1, https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146