Rady a tipy

Olej usnadní čištění dřezu a ošetří zároveň jeho povrch

Olej je produkt, který nejčastěji využíváme na smažení. Dnes už můžete koupit mnoho druhů oleje, které se hodí nejen na teplou, ale také pro studenou kuchyni. Věděli jste, že použitím oleje se můžete zbavit špinavého dřezu nebo s jeho pomocí vyčistíte mastné skvrny na kuchyňských skříňkách?

Olejem proti špinavému dřezu

Většinou jsou dřezy špinavé kvůli tomu, že do nich dáváme zbytky jídel nebo do nich lijeme právě olej. Tím ale můžete způsobit ucpání odpadu a pak si budete muset poradit s jeho vyčištěním. Ucpaný odpad můžete vyčistit pomocí octa nebo jedlé sody, stejné prostředky pak můžete využít také na špinavý dřez. Jestli jsou na něm odolné skvrny, použijte ocet k jejich odstranění. Až poté je vhodné použít olej.

Doporučený článek:  Plísně v koupelně nebudou mít šanci. Domácí čistič je hotový během pár minut, účinky vyrazí dech

Olej můžete použít hlavně na tmavé dřezy nebo ty, které jsou vyrobené z granitu. I když je olej většinou spojený s mastnotou, dokáže ji velmi snadno také odstranit. Navíc na čištění dřezu můžete použít jakýkoli olej, který máte doma – kokosový, řepkový nebo slunečnicový. Směs jedlé sody a octa odstraní odolné skvrny, olejem pak dřez pouze dočistíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje olej na čištění dřezu?

Olej se stane vaším pomocníkem při úklidu. I když se to nejeví jako dobrý prostředek, opak je pravdou. Nejdříve ale musíte špinavý dřez opláchnout a olej nanést na houbičku. Otřete povrch dřezu a dbejte na to, abyste olej zbytečně na povrchu dřezu nenechávali. Olej nejenže odstraní nečistoty, ale zároveň bude dřez impregnovaný a chráněný před ulpíváním nečistot.

Doporučený článek:  Pro krásu není nutné vždycky trpět. Nové boty lze roztáhnout i bez bolesti na každém kroku

Olej pak nevylévejte do dřezu, abyste ho zase nemuseli čistit. Olej velmi rád ucpává potrubí. Jestli chcete čistit dřez, nejlepší je to dělat večer a nechat olej působit přes noc. Ráno pak jen dřez opláchnete a bude zářit čistotou. Olej pak můžete použít také na mastnotu nejen na lince, ale také na spotřebičích.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/oil-cleansing-method