Rady a tipy

Žlutá stuha přiláká do zahrady berušky, které zlikvidují mšice

Péče o zahradu vyžaduje hodně času, peněz a úsilí. Každý zahradník ví, jak je strašné, když nečekané potíže zničí záhony. Může se jednat o počasí, které nijak neovlivníme. Činnost malých dětí a domácích mazlíčků jde trochu korigovat, ale mohou také něco zničit. Útoky škůdců jsou v tomto ohledu nejhorší. Proto bychom měli znát každý způsob, jak je přirozeně odstranit z naší zahrady. Jednou z možností, jak se zbavit mšic, je přivázání žluté stuhy na rostliny. Proč?

Co mohou způsobit mšice na zahradě?

Mšice jsou velmi nebezpečné pro zdraví rostlin všeho druhu a objevují se na zahradách každý rok. Množí se enormní rychlostí a jejich kolonie mohou čítat až několik set jedinců. Všichni přitom mají velký apetit a nepohrdnou okrasnými rostlinami, ovocem ani zeleninou. Celá zahrada je proto v ohrožení.

Doporučený článek:  Pračka dokáže zachránit i ty nejšpinavější boty. Při praní je důležité myslet na několik pravidel

Nejčastěji se mšice objevují na růžích, ibišku, jasmínu, lichořeřišnici, petúniích, červeném rybízu, okurkách, rajčatech nebo rostlinách červené řepy. Jestli si jich nevšimnete okamžitě, bude velmi složité jejich množství omezit a zcela je ze zahrady odstranit, aniž by vám zničily úrodu nebo záhony. Z tohoto důvodu je dobré zahradu kontrolovat každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Žlutá stuha je úžasnou metodou v boji proti mšicím

Vypadá to možná podivně, ale žlutá stuha je nejekologičtějším a nejpřírodnějším řešením pro odstranění škodlivých škůdců ze zahrady. Jak je možné, že žlutá barva funguje? Žlutá barva dokáže na záhony přilákat dospělé berušky, které jsou přirozeným nepřítelem mšic. Podle profesionálních zahradníků se tímto způsobem můžete mšic zbavit během jediného týdne, aniž byste museli investovat do jakéhokoli postřiku nebo jiných prostředků.

Doporučený článek:  Plácačky jsou zbytečné. Proti mouchám fungují jednoduché pasti, rostliny a příjemné vůně

Velkou výhodou této metody je, že nefunguje pouze na mšice. Kromě toho se tímto způsobem zbavíte velkého množství mravenců, larev i dospělých jedinců molic i jiných druhů brouků a much. Jednoduše nebudete mít problémy s většinou škodlivého hmyzu, který na své zahradě obvykle potkáváte. A přitom stačí přivázat na rostliny žlutou stuhu nebo jiný materiál.

Zdroj: https://www.arbico-organics.com/category/pest-solver-guide-aphids