Rady a tipy

Dopřejte svým nohám to nejlepší. Bylinná koupel paty dokonale vyhladí a přinese zaslouženou úlevu

Naše nohy si zaslouží náležitou péči. V posledních měsících se na nich mohly objevit mozoly a tvrdé paty se stávají velmi náchylné ke zranění. K tomu, aby se objevily praskliny, oděrky nebo škrábance, stačí krátká chvíle.

Koupel z mořské soli

Koupání pat v mořské soli přinese nejen úlevu a regeneraci poškození, ale také pomůže dezinfikovat nohy, díky čemuž zbavíme pokožku spor hub a bakterií. Na takto umyté nohy můžete okamžitě aplikovat péči a kosmetická ošetření bez obav. Pro koupel je nejlepší zvolit sůl z mrtvého moře, protože má léčivý účinek na různé nemoci.

Doporučený článek:  Domácí kávové mýdlo zlepší stav pleti

Dokáže pomoci při psoriáze, ekzémech a je také bezpečná pro alergiky. Kromě toho mořská sůl uklidní bolest a svědění na nohou i po kousnutí hmyzem, a dokonce po podráždění některými nemocemi. Pokud nemáte přístup k mořské soli, můžete použít levnější a snadno dostupnou náhradu v podobě stolní soli. Takové koupele mohou přinést mnoho výhod nejen nohám, ale i celému tělu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl a bylinky

Samotná sůl dodává mnoho výhod, ale ještě více nám přinese koupel s příměsí bylin. Po takovém postupu se budete cítit mnohem lehčí a otok po celém dni v botách zmizí mrknutím oka. K vytvoření takové koupele budete potřebovat semena pískavice řeckého sena, lněné semínko, kostival a řebříček. Každou ingredienci změřte dvěma stejnými lžícemi a nasypte do mísy.

Doporučený článek:  Zatuchlé oblečení zkazí dojem z každého outfitu. Zbavte se ho ihned jednoduchými triky

Nakonec přidejte pár lístků čerstvé máty a vše zalijte vařící vodou. Nechte chvíli stát a poté vložte nohy do ještě teplé vody a namočte na 20 minut. Po vysušení nohou odstraňte keratinizovaný epiderm. Jednoduchou koupel si připravíte i ze sody a mléka. Mléko zahřejte a nalijte do nádoby na namáčení nohou. Po 10 minutách vyjměte nohy a třete nohy sodou, poté je vložte znovu do mléka. Nakonec nohy opláchněte vodou a osušte.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/diy-foot-soak