Móda, Rady a tipy

Se správnou péčí vydrží bílé tenisky krásné

Tenisky v bílé barvě jsou velmi oblíbenou obuví. Není to jen proto, že se bílá barva hodí opravdu ke všemu, ale také proto, že jsou tenisky velmi pohodlné a praktické. Bohužel se bílé boty velmi rychle a snadno zašpiní. Existuje naštěstí mnoho způsobů, jak vrátit botám jejich krásný zářivý vzhled. Pokud se je chcete dozvědět, čtěte prosím dál.

Jak o bílé boty pečovat?

Úplně nejlepší je bílé boty otřít po každé procházce hadříkem. To je ale pro mnoho lidí nemyslitelné. Proto je alespoň doporučujeme nenosit při deštivém počasí. Také se bílá bota moc nehodí na procházku do lesa a na místa, kde se velmi snadno ušpiní od bahna. Pokud i přesto chcete na tato místa chodit v bílé obuvi, zkuste si koupit botu, která není ušita z prodyšné látky.

Doporučený článek:  Podzimní outfity, které v době padajícího listí nefungují? Lehké látky, plast a vyzívavost

Jak prát tenisky v pračce?

Některý typ obuvi lze prát v pračce. To je velkou výhodou hlavně u světlých bot. Pokud máte na pračce program přímo pro praní bot, určitě jej využijte. Před praním vyjměte z tenisek tkaničky a vložte je do speciálního pytlíku pro praní obuvi. Program na pračce zvolte jemný a vyhněte se silnému odstřeďování. Pro sušení je vhodné do bot vložit pomačkané listy novin nebo je vložit do sušičky na prádlo. Do sušičky existují speciální držáky na boty.

Doporučený článek:  Krásné a husté řasy dodají každé ženě oslnivý pohled. Posílit řasy pomůžou tři jednoduché metody
Zdroj obrázku: Pixabay

Mytí bílých tenisek pomocí sody a octa

Pokud smícháme ocet s jedlou sodou, získáme kašovitou čisticí pastu, která umí divy. Soda má totiž bělicí účinek a ocet se postará o odstranění zašlé špíny. Jak tedy tento čisticí prostředek připravit? Do misky vlijte vlažnou vodu a smíchejte jedlou sodu s octem v poměru 2 : 1 : 1. Za pomoci houbičky důkladně vydrhněte tenisky. Nakonec boty očistěte vlhkým hadříkem.

Další vhodné čističe

Mezi další vhodné čističe bílé obuvi patří bílá zubní pasta, citronová šťáva nebo například saponát na nádobí. Citronovou šťávu smíchejte s vodou a za pomoci kartáčku nebo houbičky odstraňte veškeré nečistoty.

Zdroj: https://www.whowhatwear.co.uk/how-to-clean-white-sneakers