Zdraví

Příznaky, při kterých by měla každá žena zpozornět

I když na první pohled mohou být příznaky lehké nebo takové, že je budete ignorovat, rozhodně by se tak stávat nemělo. Některé příznaky, které se týkají pouze žen, mohou znamenat vážná onemocnění. Ženy velmi často trápí potíže, které mohou ovlivnit nejen kvalitu života, ale také jejich vnitřní pocit. Ženy by se ve svém těle měly cítit dobře.

Jaké příznaky se mohou u žen objevit?

Jestli budete na svém těle pozorovat následující příznaky, vyplatí se je neignorovat. Pokud trvají delší dobu nebo se objevují současně, neváhejte a navštivte svého lékaře. Jaké příznaky mezi takové patří? Rozhodně bolest břicha. Trpí jimi muži i ženy, u žen to ale může být příznak i jiných komplikací. Rakovina vaječníků, cysty nebo žaludeční vředy – to je jen malý výčet toho, co může nastat.

Doporučený článek:  Kvalita spánku rozhodne o celém dalším dni. Dostatečná doba odpočinku nejde ničím ošidit

Neobvyklé krvácení může spoustu žen vyděsit. Ženy, které mají pravidelnou menstruaci, mohou být překvapené neobvyklým krvácením z pochvy. V některých případech se může objevit dokonce po menopauze. Také krvácení může znamenat rakovinu, poševní infekci nebo polypy.

Zdroj obrázku: Freepik

Bolestivý sex nebo bulky v prsou?

Rychle jednat byste měla také v případě, že v oblasti svých prsou najdete bulky. Nemusí to nic znamenat, ale nejlepší bude navštívit gynekologa a se svými starostmi se mu svěřit. Samozřejmě to nemusí hned znamenat rakovinu, je ale vhodné prozkoumat bulky blíže, protože si pak budete jistá, o co se jedná. Záněty v rukou nebo nohou se mohou objevit zničehonic.

Doporučený článek:  Nejen ztráta paměti. Alzheimerovu chorobu prozradí i jiné, méně nápadné znaky

Možná vám chybí nějaké vitaminy, ale problém může být i někde jinde. Dejte si tak pozor, protože to může znamenat artritidu nebo trombózu. Pokud prožíváte bolestivý sex, může to signalizovat hormonální změnu nebo nemoc, na kterou ale sama nepřijdete. Zjistěte společně s lékařem příčinu a zajistěte si tak kvalitní léčbu. Znamenat to může děložní infekci nebo cysty.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/suspicious-breast-lumps/symptoms-causes/syc-20352786, https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/what-causes-painful-sex, https://www.mountsinai.org/health-library/symptoms/vaginal-bleeding-between-periods, https://my.clevelandclinic.org/health/symptoms/4167-abdominal-pain, https://www.baptisthealth.com/blog/womens-care/10-health-symptoms-women-shouldn-t-ignore