Rady a tipy

Jedlá soda zbaví zahradu škůdců i plevelu

Jedlá soda se používá většinou v kuchyni pro nadýchané domácí pečivo. Jak se ale ukázalo, můžete ji využít také při úklidu kuchyně, nebo dokonce na zahradě. Jedlá soda pomůže zbavit se škůdců, plevelu a houbových chorob a plísní. Jak jedlou sodu používat, abyste rostliny ochránili a zároveň jim neuškodili?

Jaké má jedlá soda vlastnosti?

Jedlá soda je snadno dostupná a navíc pomůže nejen v domácnosti. Je to chemická sloučenina, která má spoustu dobrých vlastností. Využijete ji nejen v kuchyni, ale také při úklidu celé domácnosti. Také zahradu potěší, protože s ní odstraní plevel i nežádoucí slimáky a nevítaný hmyz. Navíc patří mezi ekologické přípravky, které neubližují přírodě. Použít ji tak můžete, kdykoliv budete potřebovat.

Doporučený článek:  Díky správné rutině se budete probouzet i bez budíku a svěží

Jak bude jedlá soda fungovat? Jestli na zahradě uvidíte slimáky nebo šneky, můžete si pomoci právě jedlou sodou. Mohou velmi rychle zničit celou úrodu, navíc se rychle množí a je těžké se jich zbavit, protože vylézají hlavně za deště nebo za tmy, když spíme. Jedlá soda je ale osvědčeným receptem právě na ně. Stačí jen posypat jedlou sodou místa okolo rostlin, která jsou nejvíce napadená.

Zdroj obrázku: Freepik

Nesypte jedlou sodu přímo na rostliny

Jedlou sodu byste neměli nikdy sypat přímo na rostliny – stonky, listy nebo výhonky by mohly se být poškodit. Využít ji můžete také na mravence nebo s její pomocí snadno odstraníte plevel, a to z různých druhů materiálu. Hodí se na mezery mezi dlažebními kostkami, na praskliny v terasách nebo na schody. Jak ji použít?

Doporučený článek:  Jak na vytvoření stylové ložnice s podzimní atmosférou? Vsaďte na barvy, hřejivé materiály a vhodné osvětlení

Nejdříve plevel musíte ručně odstranit, poté místa posypte jedlou sodou. Pokud chcete zvýšit její účinnost, můžete místo zalít horkou vodou a až poté sodu nasypat. Jedlá soda bude fungovat také na mšice nebo jiné škůdce, kteří mají zahradní rostliny rádi. Můžete smíchat dvě lžíce sody se čtyřmi litry vody a každých pár dní rostliny postříkat roztokem.

Zdroj: https://thegardeningcook.com/baking-soda-in-the-garden/