Domov, Rady a tipy

Nenechte si zamořit kuchyň. Octomilky proti těmto metodám nebudou mít žádnou šanci

Ovocné mušky neboli octomilky se objevují pravidelně v mnoha domácnostech. Usadí se na ovoci a zelenině, které nejsou v lednici, a zaručeně nám zkazí chuť k jídlu. Tyto mušky jsou během 40 dnů svého krátkého života schopné naklást do naší potravy až 500 vajec. Jedná se o drobný hmyz, který měří asi 2–3 milimetry, a přitahuje ho vůně kvasných produktů, tedy vína, zavařenin, džemů a ovoce.

Likvidace je poměrně snadná

Bohužel potraviny, na kterých se ovocné mušky usídlily, už nejsou vhodné ke konzumaci. Jako každý hmyz na svém těle totiž nesou četné mikroorganismy a bakterie a kladou do potravy vajíčka. Mušky jsou ve fázi líhnutí velmi snadno přehlédnutelné. Proto se vyplatí věnovat pozornost tomu, jak doma potraviny skladujeme a jak dlouho zůstávají mimo lednici.

Doporučený článek:  Tvarohové knedlíky s ovocem se se správným postupem vždy podaří

Zatímco octomilky mohou být dotěrné a rychle se množí, způsob, jakým je dostat z naší kuchyně, je docela jednoduchý. Stačí využít výrazné vůně. Přitahuje je například vůně jablečného octa smíchaného s trochou prostředku na mytí nádobí. Tato kapalina bude zároveň působit jako jed, ve kterém se mušky utopí. Použít můžeme také víno nebo pivo, budou fungovat stejně.

Zdroj obrázku: Freepik

Mušky nesnáší mátu

K nalákání mušek lze použít také kousek zralého ovoce, který necháme na kuchyňské lince přes noc. Ráno ho i s muškami zabalíme do alobalu a vyhodíme do popelnice. Nastražit přírodní past na octomilky může každý, vše potřebné najdeme v naší domácnosti. Někdy ale ani tyto metody nepomohou a musíme hledat efektivnější pomoc.

Doporučený článek:  Ručníky ani oblečení na radiátory nepatří

Pokud mušky stále nechtějí opustit náš dům, můžeme zkusit nakoupit vonné tyčinky a svíčky se specifickým aroma. Ovocné mušky nemají rády vůni máty peprné. Pokud nechceme investovat do tyčinek, můžeme koupit přímo tuto bylinku a umístit ji do kuchyně. V obchodech jsou také k dostání chemické prostředky, například sprej na octomilky, který nám rovněž může pomoci.

Zdroj: https://modernfarmer.com/2021/08/how-to-get-rid-of-fruit-flies/