Rady a tipy

Dodržujte jednoduché a vaše pleť bude zářit zdravím bez nutnosti vyhazovat peníze za kosmetičky

Když pokožka ztrácí pružnost, vrásky jsou viditelnější, působí mdle a tvoří se vrásky pod očima. Především na jaře je potřeba pleť omladit a zregenerovat, protože trpěla chladným počasím i prudkými změnami teplot. Zvláště důležitá je hydratace, proto byste denně měli vypít alespoň 1,5 litru čisté minerální vody. Co dalšího můžete pro svou pleť udělat?

Dopřejte si masáž

Každý den při nanášení krému, oleje nebo séra pleť masírujte jemným poklepáváním prsty. O něco účinnější je masáž speciálním nefritovým válečkem, který zajistí lepší vstřebávání blahodárných látek kosmetiky. Širším koncem válečku masírujte obličej, krk a dekolt, užší konec použijte na pokožku pod očima, kolem nosu a úst. Nezapomeňte, že kosmetiku musíte nanášet na důkladně vyčištěnou pleť, jinak se nebude mít šanci vstřebat a účinně fungovat.

Dobrý krém proti vráskám se neurčuje cenou, ale ingrediencemi. Nemusíte utrácet jmění, protože i ty levnější dobře obstojí. Takový krém ale musí obsahovat kyselinu hyaluronovou, kolagen a vitamíny skupiny B (například folát). Existují také krémy, jejichž složky, jako jsou biomimetické peptidy, napodobují fungování botoxu.

Masku si vyrobíte i doma

Jednou nebo dvakrát týdně si udělejte domácí pleťovou masku z olivového oleje, ovesných vloček a tvarohu. Tyto tři ingredience pleť dokonale vyživí, vyhladí a zbaví ji odumřelých buněk. Smíchejte jednu lžičku tučného tvarohu se stejným množstvím ovesných vloček a lžící oleje. Vše promíchejte. Směsí masírujte obličej a krk, poté ji přikryjte gázou a nechte patnáct minut působit. Pak vše opláchněte teplou vodou.

Pokaždé, když jdete ven, chraňte pleť před UV zářením, i když se vám zdá, že sluníčko je ještě slabé. Pokud si nejste jistí, jak se o svůj typ pleti start, poraďte se ve specializovaném salonu. Každý den také jezte ovoce a zeleninu, jelikož obsažené vitamíny a minerály jsou skvělým zdrojem antioxidantů, které pleti náramně prospívají.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/guide-how-to-make-skin-glow