Móda, Rady a tipy

Bílé tenisky rozzáří zubní pasta, jedlá soda nebo citron

V létě se mnoho žen neobejde bez pohodlných tenisek, které se budou hodit nejen k sukním, ale také džínám. Bílé tenisky sice nepatří mezi obuv, která by se dobře udržovala, zato je ale můžete kombinovat s mnoha styly. Proto se vyplatí vědět, jak se o ně starat, aby vypadaly pořád dobře, protože bílá barva se těžko udržuje. Rozhodně byste v teniskách neměli chodit po lese nebo polích.

Domácími prostředky jim můžete vrátit bělost

Bílé tenisky jsou velmi oblíbeným druhem obuvi. Některé materiály sice můžete vhodit do pračky, tím pádem budete mít péči o ně prakticky bez práce, ale může se stát, že je budete muset vyčistit pouze ručně. Jestli do pračky mohou, zjistíte podle štítků, ale dávejte pozor, abyste neměli program nastavený na vysoké otáčky, které by mohly obuv poškodit. Tkaničky z bot pokaždé vyndejte a zabalte do síťovaného sáčku.

Nečistoty a skvrny pak můžete z obuvi odstranit pomocí domácích prostředků, které najdete doma. Hodit se budou například zubní pasta, jedlá soda nebo další. Nejlépe bude pravděpodobně fungovat voda a obyčejné mýdlo. Pomoci může také jedlá soda a citronová šťáva, které mají bělicí vlastnosti. Do teplé vody dejte tři lžičky jedlé sody nebo několik lžic citronové šťávy. Zamíchejte a roztokem natřete špinavou obuv.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta pomůže odstranit skvrny

Pokud máte na bílých teniskách odolné skvrny, můžete je odstranit také pomocí zubní pasty. U té si ale dávejte pozor, protože také ona musí být bílá. Naneste ji na kartáček a jemnými pohyby odstraňujte skvrny. Nakonec boty otřete vlhkým hadříkem a vytřete do sucha. I když některé druhy obuvi můžete vyprat v pračce, většina výrobců to nedoporučuje.

V ruce si přece jen můžete být jistí, že používáte správnou teplotu vody a také můžete rychle zjistit, jestli není obuv poškozená. V případě, že boty dáte do pračky, se může stát, že je vytáhnete poničené, v takovém případě ale nebudete mít nárok ani na reklamaci, protože je to vaše chyba.

Zdroj: https://www.famousfootwear.com.au/blogs/all/how-to-clean-white-shoes