Móda

Oblíbený svetr nemusí skončit na dně šatníku. Jednoduchý trik ho zbaví všech žmolků

Sezóna svetrů je v plném proudu. Při hledání teplého oblečení někdy může nastat problém. Svetry se mohou poškodit i po jedné sezóně. Nevypadají potom dobře, ale to neznamená, že takové oblečení je zralé k vyhození. Existuje způsob, jak tento problém efektivně vyřešit, a svetr bude vypadat jako nový.

Svetrové počasí

Svetry patří mezi první kusy oblečení, které vytahujeme, když přijde chladnější počasí. Nemusíte však okamžitě chodit do obchodu, abyste koupili nové kusy oblečení. Existuje jednoduchý způsob, jak obnovit svěžest i těch nejvíce nošených svetrů. Pokud nemáte po ruce speciální strojek na žmolky, můžete to jednoduše udělat i jiným způsobem.

Doporučený článek:  Bílé tenisky rozzáří zubní pasta, jedlá soda nebo citron

Vlněné, teplé svetry mají mnoho výhod, ale nelze zmínit jednu nevýhodu, která jim v průběhu času velmi uškodí. Používané svetry přestávají vypadat dobře a to nás následně odradí od jejich nošení. Existuje však jednoduchý způsob, jak můžete svetrům vrátit jejich krásu. Jedná se o jednoduchý trik s pemzou a punčochami. Díky tomu můžeme svetr efektivně vyčistit od žmolků.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché řešení

Žmolků se zbavíte jednoduše tak, že pemzový kámen zabalíte do staré nylonové punčochy. Vlněné žmolky se na ni budou chytat a pemzový kámen je oddělí od povrchu oděvu, díky čemuž bude svetr vypadat, jako byste ho právě donesli z obchodu. Pokud váš svetr stále vypadá jako nový a chcete zabránit vzniku žmolků, je dobré držet se několika tipů.

Doporučený článek:  Při nákupu obuvi je důležité hledět na pohodlí a zkoušet boty ve správnou denní dobu

Nezapomínejte, že vlněné svetry nevyžadují praní po každém použití. Vlna neabsorbuje zápach, takže není nutné časté čištění. To poškozuje jemná vlákna a způsobuje, že vlněné oděvy rychle ztrácejí na kráse. Pokud jdete prát vlněný svetr, otočte ho naruby, aby tření v bubnu nezpůsobilo žmolky. Nezapomínejte svetry prát maximálně na 30 stupňů.

Zdroj: https://www.getsetclean.in/in/en/clothing-care/remove-lint-from-clothes.html