Móda

Doplňky k černým šatům vybírejte obezřetně. Šperky jsou osvědčenou volbou, ale nesmí se to přehánět

Černé šaty patří mezi klasiku, která bude moderní, ať bude jakákoli doba. Hodí se na nejrůznější příležitosti, můžete si vzít krátké koktejly nebo dlouhou černou róbu. V každém případě se ale vyplatí sladit šaty s doplňky, které naopak budou jiné barvy než právě černé. Jaké boty si obout k černým šatům a jakou zvolit například kabelku?

Jaké budou nejlepší boty k černým šatům?

Model obuvi musí odpovídat především podmínkám, ve kterých je budete nosit. Určitě nevolte vysoké podpatky na zledovatělý chodník, ale raději si obujte teplejší boty. K černým šatům se hodí vysoké kozačky nebo boty typu Chelsea. Vysoké podpatky si můžete obout, pokud budete mít párty u někoho doma a pojedete autem. Samozřejmě si je můžete vzít i s sebou a přezout se, pokud budete mít tu možnost.

Doporučený článek:  Vlněný svetr je nadčasový doplněk, který může vypadat stále jako nový. Stačí mu věnovat správnou péči

V každém případě musíte vhodně zvolit hlavně barvu. Boty si můžete vybrat takové, aby vám ladily například ke kabelce nebo ke šperkům. Černá je barva univerzální, takže k ní můžete zvolit v podstatě jakoukoliv jinou barvu. Oblíbené jsou zlatá a červená. Boty by se barvou měly hodit také k punčocháčům nebo silonkám. Další na řadě jsou šperky.

K černým šatům můžete mít stříbro i zlato

Vhodným šperkem budou především barevné akcenty spojené se stříbrem nebo se zlatem. Důležitý ale bude výsledek, jak budete se šperky a v černých šatech vypadat. Pokud budete mít šaty jednoduché, můžete zvolit nápadnější šperky. V opačném případě raději volte něco nenápadného, aby se outfit netloukl. Kabelka musí být nejen doplňkem, ale také být praktická. Většinou ji ladíme společně s botami, ale může mít i jinou barvu.

Doporučený článek:  Mnoho žen nosí nevhodnou podprsenku. Vybrat je třeba správnou velikost i tvar

Klasická kabelka se bude hodit pro jakýkoli outfit – pokud ale budete mít sportovní šaty, raději k nim zvolte malý batoh nebo ledvinku, která se znovu vrací do módy. K dlouhým šatům a plesovkám se hodí kabelky s řetízkem nebo malá psaníčka, kdo kterých se vejde telefon, klíče i peníze.

Zdroj: https://www.news9.com/story/5e6fca2df86011d4820c3e28/the-best-accessories-for-black-dresses