Rady a tipy

Bojovat proti nadměrnému pocení lze i v domácích podmínkách. Stačí sáhnout třeba do spíže

Nadměrné pocení postihuje nejen lidi, kteří mají nadváhu nebo dokonce obezitu. Pocení ovlivňuje především naše strava, ale také genetické předpoklady. Jestli se vám hodně potí nohy, ruce nebo podpaží, můžete ho snížit nejen pomocí zakoupených prostředků, ale zkuste také domácí metody, které fungují.

Co udělat, abychom zabránili pocení?

Pocení je přirozený proces našeho těla. Bohužel, ve většině případů za sebou nechává nejen nepříjemný zápach, ale také skvrny na oblečení, které pak jsou velmi těžko odstranit. Vyprat je můžete pomocí domácích prostředků, nejdříve ale bude vhodné zamezit pocení jako takovému. I k tomu můžete využít domácích surovin, které najdete doma v kuchyni.

Nejdříve rozpusťte lžíci jedlé sody v půl litru teplé vody. Promíchejte a připravte si vatové tampony, které do směsi budete namáčet. Můžete je také vložit mezi prsty u nohou. Až roztok vychladne, namočte gázu nebo tampony a přebytečnou vodu vymačkejte. V roztoku si pak můžete umýt nejen nohy, ale také samotné ruce. Poté lehce osušte papírovou utěrkou a na noc si pak navlečte bavlněné ponožky. Ráno je sundejte a proces opakujte třikrát týdně.

Pocení se zbavíte i použitím octa

Kromě jedlé sody můžete použít také jablečný ocet, který si nanášejte přímo do podpaží. Ulevíte nejen pokožce, ale zabráníte vzniku nevzhledných a žlutých skvrn, které jsou vidět hlavně na bílém oblečení. Jedlá soda pomůže také odstranit tyto skvrny, pokud do ní namočíte oblečení. Pomoci můžete také citronová šťáva nebo kyselina citronová.

Čím dříve skvrny od pocení odstraníte, tím větší budete mít naději, že opravdu zmizí. Tím, že budete čekat, nejenže půjdou skvrny hůře odstranit, ale žehlením je můžete ještě hlouběji do vláken zarazit. Proto je vhodné vědět, jak pocení nejen zabránit, ale také jak odstranit skvrny nebo zápach. Pocení zabráníte také tím, že budete jíst vhodné potraviny a vynecháte tučné nebo smažené pokrmy.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hyperhidrosis/diagnosis-treatment/drc-20367173