Rady a tipy

Citron si poradí se skvrnami, vyčistí struhadlo a uleví při nachlazení

Citron má opravdu velké možnosti použití. Je levným a skvělým pomocníkem v domácnosti. Pokud jste doposud žili v domnění, že citron je doma dobrý pouze pro úklid, dočtěte tento článek do konce a jistě uvidíte, že vás vyvede z omylu. Najdete zde mnoho originálních způsobů použití tohoto ovoce.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čištění skvrn

Pokud jste si mysleli, že citron je dobrý pouze na úklid koupelny nebo kuchyně, rozhodně vás překvapí, že je velmi dobrým pomocníkem i pro čištění skvrn na oblečení. To platí pro skvrny od kávy, čaje, krve i ovoce. Jediné, co musíte udělat, je namočit skvrnu na nějakou dobu do citronové šťávy smíchané s trochou vody. Skvrna by se měla uvolnit a vy ji pak snadno vyperete v pračce s ostatním oblečením. Stejně účinný bude citron také, pokud potřebujete vybělit zažloutlé či zašedlé oblečení. Způsob použití citronu je úplně stejný jako v předchozí situaci.

Doporučený článek:  Mazlíčci potřebují chránit před nízkými teplotami doma i venku

Čištění struhadla

Je čištění struhadla vaší noční můrou? A zejména, pokud na něm strouháte sýr, který se zasekává v dírkách a nejde dolů? I s tím vám pomůže citron. Stačí jej nakrájet na tlustší plátky a třít dužinou po struhadle. Šťáva z citronu ze struhadla vytlačí veškeré zbytky potravin. Vy tak získáte perfektně čisté struhadlo, které již stačí jen opláchnout pod tekoucí vodou od zbytků citronové šťávy, kvůli kterým by bylo struhadlo lepivé.

Zdroj obrázku: Freepik

Bolest v krku

Kromě dalších oblastí se citron také velmi dobře orientuje v lékařství. Jeho silnou stránkou je mimo jiné to, že dokáže rychle zbavit nepříjemné bolesti v krku. Kromě toho citron obecně pomáhá léčit infekce a nachlazení. Abyste z citronu získali léčivý sirup, vymačkejte do menšího hrnce šťávu z citronu, slupku nakrájejte na kostičky a citron povařte na plotně. Nechte chvíli vařit a pak už jen přidejte med podle chuti. Někomu sirup vyhovuje sladší, jinému méně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-lemon-health-benefits, https://www.apartmenttherapy.com/everything-you-need-to-know-about-cleaning-with-lemons-250575