Rady a tipy

Každý typ pleti potřebuje speciální péči

Je obecně známo, že pleť můžete mít buď suchou, mastnou, citlivou, anebo normální. Tak jako tak vyžaduje ve všech směrech adekvátní péči, tedy pravidelné čištění i hydrataci. Poradíme vám, jak se starat o konkrétní typ pokožky.

Tipy pro citlivou pleť

Pokud máte citlivou pleť, která při sebemenším podráždění okolními vlivy červená, je vhodné vsadit při čištění na následující bylinky: arniku, šalvěj a lípu. Ze sušených kvítků arniky připravte výluh a po zchladnutí jím otírejte obličej před spaním. Obdobným způsobem připravte i roztok z horké vody a sušené šalvěje s lipovým květem. Ten aplikujte na pleť pomocí tamponu až po zchladnutí a uchovávejte v lednici. Nezapomeňte následně pokožku hydratovat vhodnými krémy.

Doporučený článek:  Plýtvání jídlem předejde několik jednoduchých návyků

Tipy pro suchou pleť

Pomocníkem pro majitele a majitelky suché pleti může být sušený heřmánek, který má přirozeně hojivé účinky. Připravte z něj silnější výluh, pak sceďte a po vychladnutí aplikujte na pleť pomocí odličovacího tamponu. Nakonec pokožku osušte ručníkem a hydratujte oblíbeným krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Tipy pro mastnou pleť

Mastnou pleť dokonale osvěžíte okurkovým roztokem. Ten připravíte z jedné řádně omyté salátové okurky, kterou najemno nastrouháte do mísy. Pak k ní přilijte 1/3 sklenice vody a promíchejte. Směs dejte do lednice louhovat přes noc. Následující ráno sceďte a výluhem potírejte pokožku na obličeji.

Doporučený článek:  Narcisy díky několika trikům vydrží ve vodě mnohem déle krásné

Péče o normální až smíšenou pleť

Pokud vlastníte normální až smíšenou pleť, zpravidla vás žádné kožní obtíže na obličeji netrápí. Péče by tedy měla být standardního charakteru. Vhodné je pleť čistit ráno a večer oblíbenými gely či roztoky. Použít lze jak kupované produkty, tak i ty bylinkové doma připravené. Výběr produktu je zcela na vás. Máte v tomto ohledu otevřené dveře. Rovněž nezapomínejte na důkladnou hydrataci kůže, aby byla stále krásná a projasněná.

Zdroj: https://skinkraft.com/blogs/articles/different-skin-types-how-to-know-your-skin-type