Stravování

Slaný karamel lze jednoduše připravit doma

Slaný karamel v kombinaci se sladkým je velmi oblíbenou surovinou, kterou si můžete dopřát hned v několika formách. Nejčastěji si můžete dát zmrzlinu s příchutí slaného karamelu. Jestli ale nechcete denně chodit do cukrárny, můžete si sami doma vyrobit slaný karamel. Je to velmi jednoduché, navíc vám poradíme, k čemu ho můžete využít.

Příprava není pracná, ale chce to přesné množství surovin

Slaný karamel si snadno vyrobíte z běžně dostupných surovin. Jeho příprava také není náročná, ale velmi záleží na tom, jestli si přesně odměříte suroviny, které budete k výrobě potřebovat. Díky tomu bude slaný karamel chuťově velmi vyvážený. Důležitá je také nádoba, ve které budete slaný karamel dělat. Hrnec musí být dokonale suchý, až budete míchat všechny ingredience.

Doporučený článek:  Ne každá snídaně je šťastnou volbou. U Britů ani Francouzů inspiraci nehledejte

Dejte si pozor, aby byl také skutečně čistý, protože i malá připálenina může způsobit, že se slaný karamel nepovede. Jak postupovat krok za krokem při přípravě receptu? Jaké ingredience budete potřebovat?

  • 200 gramů cukru,
  • 100 gramů másla,
  • 200 ml 36% smetany,
  • špetku soli (použít můžete i himalájskou).
Zdroj obrázku: Freepik

Dejte se do míchání slaného karamelu

Do hrnce dejte cukr a musíte ho rozprostřít po celé ploše, aby to mělo kýžený efekt. Zahřívejte cukr na mírném ohni a nemíchejte ho. Jakmile bude cukr rozpuštěný a bude světle hnědý, přidejte kousek másla a můžete zamíchat. Až se máslo rozpustí a spojí s cukrem, vlijte smetanu. Po chvilce ještě osolte a za stálého míchání přiveďte k varu. A po vychladnutí budete mít hotovo.

Doporučený článek:  Chuť čerstvých jahod je nenahraditelná. Stačí ponořit do kyseliny a vydrží mnohem déle

Slaný karamel pak můžete využít nejen do zmrzlinového poháru, ale také se hodí do tvarohových koláčů. Díky slanému karamelu můžete zakrýt také drobné nedostatky při pečení dortů nebo jiných dezertů. Můžete ho využít také na vafle nebo sladké palačinky. Možná přijdete i na další nápady, jak ho můžete použít. Od této chvíle už si slaný karamel budete dělat jen doma.

Zdroj: https://sallysbakingaddiction.com/homemade-salted-caramel-recipe/