Rady a tipy

Sprchový kout vyčistí efektivně spojení jedlé sody a octa

Špinavé sklo na sprše je problémem mnoha koupelen. A hlavně proto, že jeho čištění není tak jednoduché. Sediment a vodní kámen mohou jednoduše zlikvidovat pocit uklizené koupelny. Stačí ale použít běžné domácí prostředky, které máte určitě ve své kuchyni.

Čištění sprchového koutu

Sprchový kout musí být umýván pravidelně. Rozvíjející se vodní kámen a sediment vypadají velmi nehezky. Rozhodně je o něco těžší odstranit nečistoty ve sprše, která není pravidelně udržována v čistotě. Čistota je důležitá ne jen kvůli estetickému vzhledu, ale také kvůli našemu zdraví. V koupelně, zejména tmavé a málo větrané, se můžou velmi rychle vytvořit houby, které mohou velmi negativně ovlivnit naše zdraví.

Doporučený článek:  Proti mastným nečistotám lze bojovat domácími prostředky

Když je sprcha pravidelně čištěna, nebude vrstva vodního kamene a jiného sedimentu tak velká, takže čištění bude mnohem jednodušší. Po každé lázni důkladně opláchnete sprchový kout a potom vysušte vhodnými ubrousky. Můžete použít bavlněné nebo hadříky z mikrovlákna. Chcete-li kabinu důkladně umýt, můžete použít chemické prostředky, které obvykle dostanete v každém obchodu. Z ekologického, ale také finančního hlediska stojí za to použít domácí zdroje.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění sprchy

Budete potřebovat dvě běžné věci, které doma pro čištění normálně používáte. Jako první opláchnete celou sprchu. Pak nalijte obyčejný ocet do láhve s rozprašovačem. Rozprašovací láhev je vhodná pro jednodušší aplikaci octa při čištění a ocet se dostane do všech potřebných míst. Všechny části sprchové kabiny, ale také skla dobře postříkejte. Nechte ocet působit 10 minut.

Doporučený článek:  Květiny ve váze udrží déle čerstvé obohacená voda a správné místo

Jako další krok použitě kaši z jedlé sody. Tento krok je také velmi jednoduchý. Jediné, co musíte udělat, je přidat sodu do misky a přidat trochu vody. Ne moc, jen aby vám vznikla hustá kaše. Pak namočte houbu a vyčistěte celou sprchu s touto kaší. Můžete také nechat působit pár minut. Následně se jen sprcha opláchne teplou vodou. Aby se zabránilo nevzhledným kapkám, vytřete důkladně kabinu suchým hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-shower/