Domov, Rady a tipy

Koberec dostává každý den zabrat. Všechny skvrny zmizí díky jedinému prášku z kuchyně

Máte špinavé oblečení nebo koberec, ze kterých nejdou vyprat skvrny od červeného vína nebo krve? V domácnosti se najde spousta potravin, které barví, a dostat fleky z tkanin není žádná legrace. Nejlepší je zasáhnout ihned, ale ne každý má tu možnost. Proto existují i domácí metody čištění skvrn, které používaly už naše babičky, a byly moc spokojené. V jejich době ani nebylo možné sehnat kvalitní odstraňovač skvrn v obchodě.

Jak vyčistit koberec a oblečení?

Nejen oblečení, hlavně koberce jsou velmi často znečištěné nejen skvrnami od pití, ale také od jídla. Pokud nezasáhnete včas, může se skvrna dostat do hloubky vláken a potom už ji nikdy neodstraníte. Jednejte tedy rychle, nejlépe za pomoci domácích prostředků, které jsou nejen účinné, ale také neškodí životnímu prostředí a můžete je používat v případě, že máte doma malé děti.

Doporučený článek:  Kouzelnou bylinku najdeme na každém záhoně. Máta je jako stvořená pro výrobu úžasné kosmetiky

A jaké prostředky tedy budou fungovat na odstranění skvrn? Sáhněte do kuchyně a vytáhněte obyčejnou mouku. Je to totiž nejlepší prostředek na čištění skvrn, který používali lidé už před mnoha lety. Chemikálie nebudou mít šanci. Jak ale začít se samotným čištěním? Mnoho z nás začíná tím, že hned aplikuje prostředky na čištění, to je ale chyba. Koberec musíte nejdříve důkladně vysát.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký máte doma koberec?

Čištění samotné pak musíte přizpůsobit druhu koberce, který máte doma. Jinak budete čistit ten, který má krátký vlas, a jinak zase ten s dlouhými vlákny. Bude nutné vědět, z jakého materiálu je koberec vyrobený, abyste ho naopak nezničili. Díky dobrým znalostem se vyhnete dalším problémům s čištěním koberce. Bramborovou mouku můžete použít na všechny typy koberců.

Doporučený článek:  Okořeňte si život a zhubněte! Oblíbené koření prohřeje tělo a nakopne líný metabolismus

Špína se velmi často dostane až do hloubky vláken, proto je potřeba zasáhnout rychle. Nečistoty můžete odstranit právě bramborovou moukou. Posypte jí celý koberec a nechte chvíli působit. Abyste dosáhli skvělého výsledku, mouku do koberce můžete vtlačit pomocí vysavače nebo kartáče. Nechte několik hodin působit a poté běžte koberec ven vyklepat. Dokud se z něj bude prášit, obsahuje nečistoty a prach. Poté už koberec nevysávejte.

Zdroj: http://myfairmaid.com/5-ways-to-freshen-up-your-carpet-in-your-home/