Krása, Rady a tipy

Brambory zmírní projevy stárnutí. Pokožku vypnou a zesvětlí

Vrásky. Jsou postrachem všech žen, které přichází do středního věku, ale také mužů, kteří si chtějí udržet dlouho mladistvý vzhled. S přibývajícími roky pokožka na obličeji, zejména v okolí úst, očí a čela, ztrácí elasticitu a pevnost, vznikají drobné rýhy, které se mohou později prohloubit. Velká část žen proto utrácí měsíčně tisíce korun za drahé krémy a kosmetické kúry, které mají za cíl navrátit pokožce svěžest a pleť zase vypnout. Je to zhola zbytečné, stejnou službu udělá zelenina za pár kaček.

Doporučený článek:  Aspirin dokáže víc než ulevit při chřipce. Je tajným čističem i lékem na akné

Méně kolagenu, více vrásek

Proč dochází ke vzniku vrásek na obličeji? U obou pohlaví jsou viníkem oslabená kolagenová a elastinová vlákna, což vede ke ztrátě pevnosti kůže. S menší pružností se pak objevují menší rýhy a čárky, které se postupně mění na hlubší vrásky. K jejich rozvoji může přispět též špatná životospráva, nedostatek spánku, přílišné slunění na slunci nebo v soláriu, kouření, ale také nedostatečný pitný režim. Jak se vrásek zbavit levně a efektivně? Pomohou obyčejné brambory.

Doporučený článek:  Ženská krása se stále mění a s ní i trendy účesů
Zdroj obrázku: Freepik

Jako příloha i namísto drahých pleťových krémů

Brambor je hlíznatá rostlina, kterou zná úplně každý. Brambory se rozšířily z Ameriky rychle do celého světa a mají všestranné použití. Především se hlízy zpracovávají v kuchyni, v tuzemsku patří brambory a výrobky z brambor mezi nejoblíbenější přílohy, obdobně je tomu i v jiných zemích. Brambory se mohou používat i při péči o pleť, protože obsahují mnoho cenných látek a živin.

Pro vyhlazení i zesvětlení skvrn

Proč používat brambory proti vráskám? Tato zelenina napomůže pokožku krásně vyhladit, k tomu jemně zesvětlí skvrny, a dokonce dokáže mírně tónovat kůži. Při pravidelné kúře jsou vrásky znatelně menší a méně viditelné. Vyčištěná pleť se maže přímo půlkou brambory, která se omyje pod tekoucí vodou. Další oblíbenou metodou je vymačkání bramborové šťávy a potírání vatovými tamponky. Je možné nechat přiložené po dobu 15 minut a poté masku omýt vlažnou vodou.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/wrinkles/symptoms-causes/syc-20354927, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/10984-wrinkles, https://www.medicalnewstoday.com/articles/174852, https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-potatoes, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31474711/