Rady a tipy

Dokonale vyprané prádlo bez jediného chloupku: stačí do bubnu přidat malou drobnost

Při praní prádla dbáte na správné postupy, oddělujete barevné prádlo od světlého, nastavujete doporučený prací program a dáváte pozor na správně nastavenou teplotu praní? Přistupujete k praní prádla zodpovědně, a i přes veškeré úsilí není vaše oblečení dokonale čisté? Je čas sáhnout po méně známých metodách! Ukazuje se, že vkládání vlhčených ubrousků do pračky přináší úžasné výsledky. Použijte tento trik zejména pro tmavé oblečení. Lidé, kteří jsou vášnivými chovateli zvířat, by se o to měli zajímat dvojnásob. Proč? To se dozvíte v našem článku!

Doporučený článek:  Krém na opalování ochrání pokožku po celý rok

Vlhčené ubrousky pro odstranění chloupků z prádla

Mnoho majitelů psů a koček se vyrovnalo s tím, že na jejich oblečení můžete vždy vidět pár chloupků od domácích miláčků. Odstranění chloupků není nemožné a nemusí se jednat o časově náročnou činnost. Vlhčené ubrousky přicházejí na pomoc. Proč to funguje? Charakteristická struktura ubrousků zachycuje nečistoty – lze říci, že na ně působí jako magnet – a vytáhne chloupky z tkanin.

Zdroj obrázku: Freepik

Černé oblečení

Elegantní a nadčasová černá barva je krásná, ale vyžaduje správnou péči – jinak barva rychle mizí. A co víc, můžete vidět nejen zvířecí chlupy, ale také všechny vlasy, prachová zrníčka nebo nejmenší pyl. Proto při praní černého oblečení také využijte potenciál vlhčených ubrousků. Po usušení bude vaše prádlo zase jako nové. Černá barva bude plná a sytá.

Doporučený článek:  Tmavé skvrny v podpaží napraví správná péče o pokožku

Co ještě přidat do praní?

Pokud nemáte možnost přidat do prádla vlhčený ubrousek, máme pro vás další ekologický a velmi levný trik. Prádlo roztřídíte podle barev a dáte do pračky. Na pračce zadáte správný prací program dle materiálu prádla a přidáte prací prostředek. K tomuto pracímu prostředku přidejte jednu deci octa. Kuchyňský ocet nejen že vyčistí a dezinfikuje tkaninu přidanou do pracího bubnu, ale také vyčistí vnitřní prostory pračky samotné. Tkanina bude odolnější a barva vydrží déle.

Zdroj: https://www.wral.com/why-you-should-put-a-wet-wipe-in-the-washing-machine-with-your-laundry/19335663/