Domov, Rady a tipy

Mouchy se k vašemu domovu už ani nepřiblíží. Oblíbené vůně je odeženou na míle daleko

Mouchy jsou velmi nepříjemným problémem, a to hlavně na jaře a v létě, kdy už začíná být trochu tepleji. Mouchy, které nám poletují nad hlavou nejen doma, ale také venku na terase, budou už po několika minutách šíleně otravnou společností, které bude nejlepší se rychle zbavit.

Využijte přírodní metody na zbavení se much

Na mouchy si můžete zakoupit různé prostředky z obchodu, podle mnohých je to ale zbytečné, protože si můžete pomoci domácími prostředky. Najdete je v kuchyni a budou nejlepšími způsoby, jak se rychle much zbavit, a to hlavně v domácnosti. Sice někdy stačí do oken namontovat sítě proti hmyzu, i tak si ale mohou mouchy poradit a snadno se dostat dovnitř.

Doporučený článek:  Miniaturní hmyz dokáže rostliny úplně zničit. Proti tomuto postřiku nebudou mít mšice žádnou šanci

Jak tedy mouchy zastrašit? Můžete vysadit aromatické rostliny nebo byliny, které jim nebudou vonět. Takovým místům se budou vyhýbat. Jaké rostliny to ale jsou? Můžete si vybrat mezi levandulí, která voní velmi intenzivně a bude působit nejen proti mouchám, ale zbavíte se také komárů nebo klíšťat.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky, které využijete při vaření

Kromě levandule pak bude fungovat také vavřín nebo bylinky, které využijete doma v kuchyni. Mezi ně patří máta peprná a také bazalka. Jejich vůně mouchy vyděsí a vašemu domovu se budou vyhýbat. Citronová tráva nebo hřebíček jim také znepříjemní cesty k vám domů. Tyto rostliny navíc budou krásně vypadat a budou příjemnou dekorací u vás doma.

Doporučený článek:  Kvasnice jsou prospěšné pro pokožku i vlasy

Jejich vůni možná vy sami ani nepocítíte, ale mouchám podráždí nos a raději si vyberou místo, kde rostlinami nebudou ohrožené. Navíc na internetu najdete spoustu dalších triků, jak si proti mouchám poradit. Většina z nich bude fungovat i na další druhy hmyzu, takže si nejen léto budete moci užít bez obav. Jablečný ocet můžete nalít do misek a dát je do blízkosti oken. Esenciální oleje s vůní levandule nebo vanilky budou také účinným prostředkem.

Zdroj: https://www.hoselink.com.au/blogs/gardening/buzz-off-plants-that-repel-flies