Móda, Rady a tipy

Domácí masky vlasy vyživí, posílí a uzdraví konečky

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Bohužel po zimě máme poškozené nejen vlasy, ale také pleť nebo nehty. Je nutné začít používat prostředky, kterými vlasům zase dodáte lesk a sílu. A to nejen na první pohled, ale také na dotek. Nejlepší bude začít uvnitř a věnovat se složení jídelníčku. Vitaminy a minerály budou v tomto ohledu velmi důležité.

Suché vlasy bude potřeba hydratovat

Jak se o své vlasy starat? Mnozí vůbec netuší, jak o vlasy pečovat, ať se jedná o teplé letní měsíce, nebo ty suché zimní. Po zimě vlasy potřebují zvláštní výživu, aby se znovu dostaly do formy a byly zdravé a lesklé. Jak o ně pečovat na jaře a jaké přípravky k tomu použít? Je to velmi jednoduché. Můžete si je koupit v obchodě, ale také si je vyrobit doma.

Doporučený článek:  Toužíte po jemných vlnách bez tepelných úprav? Takto snadno to jde

Nejdříve ale bude nutné posoudit celkový stav vlasů. Jestli je máte suché, budou potřebovat hydratovat. Roztřepené konečky nebo lámavost vlasů jsou znaky, že jim něco chybí a je potřeba jim to dodat. Hloubková regenerace je tu namístě, protože zima je suchým obdobím, ve kterém trpí nejen vlasy, ale také pokožka. Jak si vyrobit hydratační masku na vlasy?

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí masky na vlasy jsou nejúčinnější

Lámavé a matné vlasy jsou znakem toho, že něco potřebují. Jestli máte příliš vlhké vlasy, budou hladké, ale není to to, co od nich očekáváte. Proto si dejte pozor při používání nejen hydratační kosmetiky. Masku si pak můžete vyrobit také sami, budete k tomu potřebovat několik surovin: 20 g kokosového oleje smíchejte s 5 ml arganového oleje, 5 ml jojobového oleje, 20 ml kokosového mléka a několika kapkami ricinového oleje.

Doporučený článek:  Vyhněte se úrazu při běhání na podzim

Naneste směs na suché a roztřepené konečky i celé vlasy a nechte několik minut působit. Poté umyjte vlasy jemným šamponem a usušte si hlavu. Účinky této masky budou okamžité, protože oleje je vyživí. Budou hebké na dotek, a pokud budete proces dvakrát týdně opakovat, vlasy budou vyživené a krásné.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321850#home-remedies