Inzerce, Rady a tipy, Zábava, Zajímavosti, Životní styl

Jak se správně sbalit na letní dovolenou na Slovensku?

Máte-li v plánu vyrazit během letních měsíců k našim sousedům, musíte vědět, jak se správně sbalit. Jedině díky tomu budete připravené na všechno a žádná situace vás nepřekvapí. Sbalit se do slovenských hor, jezer i do historických měst není vždy jednoduché. V létě je to možná ještě těžší, protože se musíte připravit na výkyvy počasí. Nezapomeňte si sbalit:

  • lehké oblečení pro horké dny v nížinách,
  • teplejší oblečení pro výlety do hor,
  • nepromokavé oblečení pro nevyzpytatelné počasí.

Oblečení pro každou příležitost

Základem budou samozřejmě trička, tílka, kraťasy a sukně. Horský hotel Liptov se ovšem nachází na horách, takže se musíte připravit i na trochu horší počasí. Dlouhé kalhoty, mikinu, svetr a kvalitní bundu rozhodně využijete. Nejen při denních výletech do hor, ale také na večerní toulání po městě. V Tatrách se často mění počasí, takže na teplejší oblečení nezapomínejte.

Doporučený článek:  Hned po poslední cigaretě se začne tělo regenerovat. Skončit s kouřením má smysl kdykoli

Na dovolenou do Nízkých (nebo Vysokých) Tater jistě jedete za turistikou, pohybem a dobrodružstvím. Romantické apartmány Liptov ale slibují i krásné prostředí pro zamilované páry. Romantiku si můžete užít po celém dni na horách. Proto si musíte přibalit funkční trička i prádlo, větrovku a turistické kalhoty. Jejich výhodou je, že jde o dlouhé kalhoty a šortky dohromady.

Kvalitní a pohodlné boty

Turistická obuv je základem, na který nesmíte zapomenout. Hlavní je, abyste si boty předem vyšlápli. Pro méně náročné procházky si zabalte také tenisky a sandály. V nich můžete chodit také do města nebo k vodě. A do hotelu se vám budou hodit i pantofle. Jistě nechcete chodit po hotelu v turistických botách, ve kterých jste byli celý den. Proto se připravte i na tuto možnost.

Doporučený článek:  Zkoušeli jste si někdy bělit zuby? V některých případech se to nevyplatí

Ostatní předměty

Hygienické předměty jsou samozřejmostí a každý potřebuje něco jiného. Nenechte doma ani léky, malou lékárničku se základními předměty nebo repelent. A nesmíte doma nechat ani doklady, nabíječku na telefon a fotoaparát. Hodit se vám budou také společenské hry, karty nebo knihy. Do auta si přibalte také batoh a turistické vychytávky, které rádi používáte.