Móda

Suchá pokožka volá po hydrataci. Zvláčňující zábaly a koupele navrátí pleti hebkost

Dnešní doba je velmi náročná, nejen co se týče práce a domácnosti, ale ženy ani muži nemají čas starat se především o sebe. Venkovní zima, časté topení, používání dezinfekčních prostředků – to všechno má vliv na stav naší pokožky, která se tak velmi snadno vysuší. Jak se s takovým problémem popasovat a jaké domácí prostředky můžete ke zvlhčení pokožku použít?

Doma si můžete udělat zábaly na ruce nebo nohy

Pokud nechcete utrácet zbytečně velké peníze za masáže rukou nebo speciální krémy, můžete si doma udělat parafínové zábaly. Základní surovinou je parafín a ten v lékárně koupíte za pár korun. Potřebovat budete také tělový krém a výživný olej. Parafín byste měli ohřát, vložit do misky a poté do ní ponořit své ruce. Ty předtím natřete krémem a olejem, které nejprve smíchejte dohromady.

Doporučený článek:  Vlasy jsem si obarvila doma. V hlavě mi proběhlo, kolik peněz jsem zbytečně platila kadeřnici

Koupel pro ruce by měla trvat několik minut. Ruce poté zabalte do potravinářské fólie a také do ručníku. Po půl hodině můžete zábal sundat. Udělejte si také lázeň z olivového oleje. Ten je velmi účinný, pokud máte suchou pokožku. Pokud bojujete také proti podráždění, bude olej tou správnou volbou. Zahřejte ho a pomořte do něj ruce. Mějte je tam až 30 minut a můžete provádět i masáž rukou, abyste rukám ulevili.

Zdroj obrázku: Freepik

Lněné semínko je dobré nejen do kuchyně

Lněné semínko má zvláštní zvlhčovací schopnosti, takže stojí za to ho použít také na suchou pokožku rukou. Zalijte ho vroucí vodou, několik minut počkejte a poté přeceďte. Až vychladne, dejte do něj ruce a namáčejte několik minut. Pokožka bude jemnější a hlavně promaštěná a bude se vám s rukama pracovat lépe.

Doporučený článek:  Veselé barvy rozzáří každou ženu. Některé ale přitáhnou nepříjemnou pozornost

Doma si můžete připravit také peeling, který pomůže odstranit odumřelé buňky pokožky. K jeho přípravě budete potřebovat jen sklenici, cukr, citronovou šťávu a olivový olej. Cukr nasypte do sklenice, nalijte další přísady a důkladně promíchejte. Pokud nanesete na suchou pokožku, klidně po celém těle, vaše pleť bude zářivá a hlavně správně zvlhčená.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dry-skin/symptoms-causes/syc-20353885