Móda

Pět kroků ke krásným nehtům: znovu získají pevnost a budou zářit zdravím

Chcete mít krásné a zdravé nehty, ale ve skutečnosti se lámou, třepí nebo se na nich objevují skvrny? Nehty jsou odrazem celkového zdravotního stavu, nejprve je nutné doplnit vhodné vitamíny a minerály. Následně je zpevněte pomocí dalších tipů, které jim navrátí zdraví a lesk! A bez chemie nebo drahých marketingových přípravků, všechny tipy jsou doslova za pakatel!

1.     Doplňte vitamíny

Pro nehty jsou nejdůležitější vitamíny B, C a E. Z řady B se jedná o biotin (B7), který napomáhá zpevnit nehty a umožňuje jejich pružnost, B12 vypomáhá s tvorbou nehtových buněk. Z minerálů pak doplňte zinek, hořčík, vápník, selen a křemík.

Doporučený článek:  Domácí masky zralou pleť rozzáří a vypnou

2.     Lněné semínko pro oslabené a lámavé nehty

Velmi účinné je lněné semínko, které posílí oslabené nebo lámavé nehty. Postačí si připravit nehtovou masku z lněného semínka. Do sklenice vody nasypejte lžíci lněného semínka a přiveďte k varu, vytvoří se jemná kaše. Do té namočte ruce a nechte působit asi 15 minut. Opakujte 3krát týdně, aby nehty zesílily.

3.     Želatina zabraňuje lámání

Dalším účinným bojovníkem proti lámání nehtů je želatina. Nasypejte čajovou lžičku želatiny do hrnce s teplou vodou a nechte ji nabobtnat, po dobu 2 minut zahřívejte a následně zchlaďte. Prsty namáčejte do želatiny vždy na 20 minut obden. Vhodné je obohatit také jídelníček o další potraviny s přírodním kolagenem.

Doporučený článek:  Šatník je pro každou ženu srdcová záležitost. Oblíbené kousky udrží roky krásné jednoduché triky
Zdroj obrázku: Freepik

4.     Jablečný ocet zbaví skvrn

Objevují se vám na nehtech bíložluté skvrny? Do misky nalijte teplou vodu a přidejte 2 lžíce jablečného octa, který je známý pro své protiplísňové účinky, nechte působit 15 minut. Opakujte obden pro získání lesku a zdravých nehtů.

5.     Olivový olej pro vyživení a zjemnění okolní kůže

Olivový olej je výtečný pro vyživení nehtového lůžka a zjemnění okolní kůže, stačí dvakrát týdně vetřít pár kapek ohřátého oleje, vhodnější je večer před spaním, kdy je jistota, že si už nebudete mýt ruce mýdlem. Masírujte i okolí nehtů, kůže se zklidní a bude krásně jemná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-nails