Móda

Vlasy po ramena nemusí slušet každému. Jen správně zvolený střih z vás udělá neodolatelnou ženu

Jedním z oblíbených účesů u žen jsou vlasy po ramena. Je to nadčasový účes, se kterým pak můžete vytvářet různá kouzla. Mají ho rády ženy všech věkových kategorií, protože je praktický a elegantní. Komu bude slušet nejvíce a jaké ženy by se mu měli raději vyhnout? To se dozvíte z následujícího článku.

Vlasy po ramena budou slušet všem

Vlasy po ramena budou slušet všem ženám bez ohledu na to, kolik jim je let nebo jaký mají typ obličeje. S tímto účesem navíc můžete hodně experimentovat, protože je to délka, kterou si můžete smotat do culíku nebo vyrobit různé druhy copů. Snadno z takových vlasů vykouzlíte i účes na svatbu nebo maturitní ples. Účes navíc omlazuje a tak se budou hodit i pro ženy staršího věku.

Dodají ženě jemný vzhled, který bude potěchou pro oko. Jestli si chcete nechat zkrátit vlasy, ale zároveň se jich nechcete úplně vzdát, právě tento účes pro vás bude ten pravý. Je poměrně nenáročný na styling a vlasy se budou snadno upravovat.

Jaký zvolit střih? Mějte na paměti, jaký máte tvar obličeje

Při volbě střihu musíte myslet na to, jaký máte tvar obličeje. Ne pro každou ženu se budou hodit rovné vlasy střižené po ramena. V módě jsou většinou rovné střihy, které budou sahat až po ramena, ale oblíbenosti se těší také boby nebo prodloužené boby, které působí nadčasovým dojmem. Můžete si vlasy nechat sestříhat i postupně. Výhodou takového účesu je, že bude slušet snad každé ženě.

Na zeštíhlení obličeje pak bude vhodné nechat si ofinu na stranu. Obličej bude působit hubenějším dojmem, ale pokud máte ostřejší rysy, zjemníte je klasickou ofinou. Proč vlastně stojí za to mít právě tento účes? Dlouhé vlasy většinou zaberou spoustu času, co se týče péče o ně. Nepotřebujete velké množství šamponu a další kosmetiky, navíc je budete mít rychleji suché. Budou vypadat lépe, než účesy na krátkých vlasech, kdy jsou často nepoddajné a nejdou upravit.

Zdroj: https://www.byrdie.com/why-face-shape-matters-when-choosing-a-hairstyle-346355