Vztahy

O dlouhodobý vztah je důležité pečovat

Po pár letech společného soužití, ať chcete, nebo ne, přichází rutina. Je to stejné jako s cestou do práce. Ze začátku je pro vás zajímavá, koukáte na nová nepoznaná zákoutí, ale postupem času jdete touto cestou automaticky. Je to tak se vším, s autem, kabelkou a také se vztahem. Co tedy udělat proto, abychom vztah po několika letech či desetiletích udrželi?

Romantika jde stranou

Opusťte ve své hlavě romantická očekávání, která ve vás vyvolává nejeden romantický film. Výzkumy totiž ukazují, že fáze romantiky ve vztahu trvá maximálně od 6 měsíců do 3 let. Další dobrou radou od odborníků, ale také od starších a zkušených lidí je, že spolu máte být, ale ne neustále. Znamená to, že není jednoduché zůstat v neustálém spojení s partnerem. Musíte totiž „růst“ samostatně, ale spolu po boku.

Nebojte se kritiky

Nebojte se druhého kritizovat. Může to být pro druhou polovičku nepříjemné, ale pokud jej budete pořád chlácholit, nikdy se vaše představy nesetkají s realitou. Není dobré pořád ustupovat a odkývat vše, co ten druhý řekne. Mějte svůj názor! Musíte umět říct, co si myslíte, jen tak ukážete tomu druhému, jaký jste člověk. A pokud vás příjme takové, jací jste, je zde velká šance na dlouhodobý a opravdový vztah.

Zdroj obrázku: Freepik

Všechny své potřeby neházejte na jednu osobu

Hledejte si i jiná přátelství. Neházejte všechny své potřeby jen na jednu osobu. Přehltili byste ji a ona by se mohla docela rychle leknout a utéct. Pokud ráda nakupujete a vaše drahá polovička nikoliv, není nic jednoduššího než si na nákupy najít kamarádku. Do kina pak můžete jít zase se svou láskou.

Myslete na výhody dlouhodobého vztahu

Jaké že to jsou? V první řadě je to mít někoho, s kým zestárnete. Někoho, s kým máte plno zážitků, kdo vás skvěle zná a umí vám pomoci. Máte někoho, komu pravděpodobně důvěřujete a s kým máte podobné smýšlení i styl života. Hlavně si řekněte, že máte to, co si ostatní ze všeho nejvíce přejí – lásku na celý život!

Zdroj: https://theeverygirl.com/10-things-you-can-do-to-improve-your-relationship/