Krása

Podmanivě husté řasy si získají pozornost a obdiv. Dokonale je posílí zázračný olej a oblíbený čaj

Máte slabé řasy a nevíte, jak jim dodat sílu? Možná budete potřebovat prostředky přímo z lékárny, než do ní ale půjdete, zkuste přírodní varianty péče o řasy. Mnohdy jsou mnohem účinnější, nejsou tolik drahé a suroviny na posílení řas najdete doma v kuchyni.

Nemusíte se bát, že byste o řasy přišli

Velmi často jsou řasy oslabené, protože si je necháváme barvit nebo je často líčíme. Velké nánosy líčidel mohou řasy postupem času zničit, ale nemusíte se bát, řasy jsou jako vlasy a nikdy se jich nezbavíte. Pořád porostou, některé i vypadnou, ale místo nich se objeví nové. Řasy ale mohou být slabé, stejně jako vlasy. Je tedy potřeby jim občas dopřát péči, aby se mohly těšit dobrému zdraví.

Doporučený článek:  Užijte si dokonalé opálení po dlouhé týdny. Princip čajové lžičky je pro pokožku to pravé

A jak na to? Zkusit můžete například ricinový olej. Ten si doma sice nevyrobíte, ale je to přípravek, který použijete nejen na řasy, ale podpoří také růst vlasů, nehtů, nebo dokonce obočí. Je ale potřeba s ním zacházet opatrně a nanášet ho na řasy v malém množství. Oslabené řasy ale můžete posílit také pomocí čaje.

Zdroj obrázku: Freepik

Na řasy si dejte zelený čaj

Na řasy bude ideální čaj. Pokud máte doma sypané, budou nejlepší variantou. Jednu lžičku zalijte vroucí vodou, nechte přikryté 10 minut louhovat a poté sceďte a nechte vychladnout. Až budete mít nálev chladný, můžete ho použít. Namočte do něj čistý kartáček od řasenky a nanášejte na spodní i vrchní řasy.

Doporučený článek:  Dlouhé řasy si přeje každá žena. Máme pro vás pár tipů, jak je prodloužit

Snažte se přitom nevynechat ani jednu řasu. Bude to možná titěrná práce, ale rozhodně stojí za to, protože již za několik procedur uvidíte, že jsou řasy pevnější a rostou rychleji. Kúru můžete opakovat dvakrát denně, vždy ráno a večer. Řasy ocení vaši péči a je možné, že už nebudete potřebovat žádné barvení. Pro řasy a celkově pro vaši pleť je vhodné se líčit jen střídmě, protože tím pokožka velmi trpí. I tak je nutné ji pravidelně hydratovat. Kúru ze zeleného čaje můžete vyzkoušet i na řídké obočí.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/uk/beauty/a32301993/how-to-grow-eyelashes/