Krása

Pivo ženy milují. Místo pití ho často berou do koupelny, kde s ním dokážou zázraky

Pivo je náš národní nápoj, který každý minimálně ochutnal. Funguje v kuchyni jako doplněk mnoha omáček, hodí se také k pečení. Věděli jste ale, že si ho můžete vzít i do koupelny a vytvořit z něj skvělý prostředek na vlasy? Vlasům dodá spoustu vitaminů a budou díky němu krásné, hebké a lesklé. Poradí si dokonce i s lupy nebo nadbytečnou mastnotou.

Jak používat pivo na vlasy?

Nejdříve si představíme pivo a jeho vlastnosti. V péči o vlasy se mnoho žen znovu vrací k přírodním metodám, které jsou šetrnější k vlasové pokožce i vlasům samotným. Jedním takovým prostředkem může být také pivo. Chemické látky, které obsahuje kupovaná kosmetika, mohou vlas zničit do hloubky a těžko se pak bude poškození napravovat. Nikdy ale není pozdě začít s přírodními metodami, které jsou šetrné k vlasům i přírodě.

Hlavními složkami piva jsou slad, chmel a kvasnice. Pivo je tak skutečnou pokladnicí živin, které vlasy ocení. Navíc je to zdroj vitaminu B a ten posiluje nejen vlasy, ale také nehty a kosti. Pivo obsahuje vápník, hořčík nebo kyselinu listovou. Vlasové folikuly tak budou posílené a vy se můžete těšit, že se objeví spousta nových vlasů. Pokud chcete pivo využít na vlasy, nejlepší bude nepasterizované pšeničné. Čím méně toho bude mít ve složení, tím lepší pro vlasy bude.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivem si můžete vlasy opláchnout nebo si vyrobit šampon

Pivo může sloužit jako skvělý oplach na vlasy. Stačí otevřít lahev nebo plechovku ještě předtím, než ho budete na vlasy používat. Nalijte ho do misky a smíchejte s vodou v poměru 2 : 1. Po běžném umytí můžete vlasy opláchnout právě tímto roztokem. Ještě předtím můžete použít kondicionér a vlasy po použití piva nechte uschnout. Pivo ale nepoužívejte více než jednou týdně.

Výroba domácího pivního šamponu také není složitá. Stačí si množství hotového šamponu přizpůsobit délce vlasů, protože pivní šampon není možné dlouhodobě skladovat. Trochu piva ohřejte na mírném ohni, tím se zbavíte alkoholu. Až budete mít hotovo, smíchejte ho se šamponem, který používáte. Umyjte si vlasy jako vždy a nepoužitý pivní šampon uložte do lednice, ale neskladujte ho příliš dlouho.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beer-for-hair