Krása

První šediny jsou noční můra každé ženy. Obnovte svůj přirozený odstín i bez chemických barev

Starší lidé se hodně trápí barvou svých vlasů, která se s věkem mění v šedou. Není to ale problém pouze starších osob, prvních šedin si všímají už lidé kolem třiceti let. Jak proti nim bojovat? Některé metody mohou být pro vlasy nevhodné, zvlášť takové, které jsou založené na chemické bázi. Vyzkoušejte raději ty domácí.

Dbejte na správnou stravu

Kvalitu vlasů ovlivňuje nejen kosmetika, kterou používáte, ale také vyvážená strava nebo pobyt na slunci. Vlasové přípravky plné chemických látek také nejsou pro vlasy vhodné, protože je zatěžují. Vlasy potřebují především potřebnou dávku vitaminů. Nejlepší pro ně bude vitamin B, který je posiluje. Bohužel šedé vlasy se mohou objevit ve velmi brzkém věku právě kvůli jeho nedostatku.

Doporučený článek:  Lněná maska pleť vyhladí a pomůže redukovat akné

Měli byste sáhnout po dobrém mase, játrech, banánech nebo bramborách. Vhodné jsou také ořechy nebo obiloviny. Správná strava je základem zdravých vlasů. Můžete si doma také vyrobit masku pro šedé vlasy. Takové vlasy totiž velmi trpí tím, že si je neustále barvíte. I když je šedá barva přirozenou, velmi často se za ně lidé stydí a nanáší si chemické barvy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými prostředky můžete bojovat proti šedým vlasům?

Jestli se chcete zbavit pravidelného barvení, můžete si masku vyrobit doma. Díky ní budete mít obnovenou barvu vlasů, získáte nový odstín vlasů a budou vypadat zdravě. Na složení takové masky budete potřebovat vejce, ořechy a rozmarýn. Smíchejte všechny suroviny a naneste masku na vlasy. Při pravidelném používání masky budete mít překryté šediny.

Doporučený článek:  Šťavnatá jablka vyživí pleť a nechají ji zazářit. Pouhých deset minut dokáže zázraky

Můžete použít také oplachy. Oplachy jsou skvělým řešením pro ty, kteří šediny chtějí zakrýt. Můžete použít kávu, čaj, oplachy z ořechových listů, mátový oplach nebo na vlasy použít kurkumu či heřmánek. Nicméně na internetu najdete mnoho typů na masky, které vašim vlasům dodají zdravý vzhled a sílu.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/8-home-remedies-to-darken-grey-hair