Krása

Trápí vás popraskané paty? Vyzkoušejte trik našich babiček!

Nohy jsou hned po dlaních nejzatěžovanějšími částmi těla. Z toho důvodu nejen v zimě trpíme na suchou až popraskanou kůži na našich chodidlech a patách. Nejedná se o pouhý estetický defekt. Praskliny kůže umí být velice bolestivé a mohou nám značně znepříjemnit dny. K úlevě nepotřebujete žádné speciální přípravky, stačí vám alkohol a aspirin.

I popraskaná kůže má svůj důvod

Nic se neděje jen tak, a tak i suchá a popraskaná kůže má své příčiny. V zimních měsících naše kůže velmi trpí kvůli nízkým teplotám a suchému ovzduší. Pokožka svědí, pálí a v horším případě i puká.

Doporučený článek:  Žluté nehty jsou ošklivé, především ale znamenají problém, který vyžaduje rychlé řešení

Nelze ovšem vinit pouze roční období a s ním spojené počasí. Důvodem zmiňovaných nepříjemností může být i nevhodný výběr obuvi či zdravotní potíže. Nemocná kůže je možným náznakem cukrovky, či poruchy štítné žlázy. Pokud máte obtíže dodržovat pitný režim, i to je nejspíš důvodem suchých nohou. Hydratace je klíčová i pro naši pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vezměte si aspirin

Všichni známe pilníky na chodidla a paty, ať už elektrické či manuální, různé speciální brusky a odstraňovače ztvrdlé kůže. Věděli jste ale, že vám může pomoci i kombinace aspirinu s alkoholem? Tím ale samozřejmě nemyslíme jejich konzumaci!

Doporučený článek:  Na slunci trpí vlasy stejně jako pokožka. Suché a lámavé prameny potřebují speciální ochranu

Rozdrťte deset tablet aspirinu a smíchejte s čtvrt litrem 70% alkoholu. Vzniklý roztok uchovejte po dobu tří dnů v lahvi z tmavého skla. Namočte gázu do vyluhované směsi a přiložte na poškozené místo. Nohy zabalte do fólie, oblečte teplé ponožky a nechte působit přes noc. Ráno nohy omyjte a promažte hydratačním krémem. Pro viditelné výsledky se tuto léčbu doporučuje aplikovat každý den po dobu jednoho týdne.

V boji se ztvrdlými patami vám pomůže například také sádlo, citron či tvaroh. Konkrétně sádlo a tvaroh kůži perfektně promastí. Postupujte stejně jako v případě aspirinového výluhu. Namazat, zabalit, nechat působit a ráno smýt.

Doporučený článek:  Pevnou pokožku lze získat přirozeně i bez předražených krémů. Stačí ji vyživit zevnitř

Jaký je váš trik na krásné a zdravé nohy?

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal#remedies