Krása, Rady a tipy

Dlouhé řasy si přeje každá žena. Máme pro vás pár tipů, jak je prodloužit

V dnešní době už existuje mnoho způsobů, jak si prodloužit řasy nebo vytvořit hustší dojem. My vám však poradíme, jak to udělat přírodní cestou, abyste nemuseli podstupovat drahé procedury nebo utrácet peníze na různé kosmetické přípravky.

Buďte na své řasy jemný

Drsný způsob odličování nebo nevhodné odličovače může způsobit nadměrné vypadávání řas nebo jejich lámání. Voděodolné řasenky zase mohou vaše řasy vysušovat, proto je dobré je používat jen občas. Řasy potřebují také čas na odpočinek na regeneraci. Proto se malujte, jen když musíte. Můžete řasám pomoci tak, že je dvakrát denně přetřete přírodním olejem. Můžete k tomu použít kartáček ze staré řasenky, kterou umyjete od barvy.

Doporučený článek:  Manikúra v hnědých odstínech sedne ke každému stylu i příležitosti

Olivový olej chrání a prodlužuje řasy. Citron je zase antibakteriální a antiseptický. Takže když ho aplikujete na řasy před spaním, bude to mít pro ně pozitivní účinek. Možná už jste slyšeli, že vazelína je známým prostředkem na prodloužení řas. Zmíněný starý kartáček můžete použít i na tuto kúru. Potřete ji jemně vazelínou a řasy před spaním jemně natřete. Ráno stačí už jen opláchnout. Tuto proceduru je dobré opakovat třikrát do týdne.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná strava vaším řasám prospěje

Zdravá strava je potřebná pro správné fungování našeho organismu. Ovlivňuje fungování orgánů, ale například i stav pokožky a vlasů. Samozřejmě, že bude ovlivňovat i samotné řasy. Strava bohatá na bílkoviny a vitamíny může dopomoci k jejich růstu. Například ryby, vejce, fazole nebo sójový protein. Tyto potraviny jsou bohatým zdrojem bílkovin, takže je můžete zařadit do vašeho jídelníčku. Hlavně pokud se právě snažíte o to, aby byly vaše řasy hezčí a delší.

Doporučený článek:  Bramborový škrob působí blahodárně na pleť i vlasy

Vyzkoušet můžete také zelený čaj. Ten má vysoký obsah flavonoidů a ty pomáhají čistit folikuly a díky tomu zrychlí růst řas. Stačí, když uvaříte zelený čaj, necháte ho vychladnout a namočíte do něj vatový tamponek. Ten následně přikládejte na řasy, nebo zavřete oči a na pár minut si jej položte na víčka. Víčka můžete i jemně masírovat čímž zvýšíte průtok krve a pomůžete tím vašim řasám lépe růst.

Zdroj: https://blog.freepeople.com/2015/10/tricks-naturally-lengthen-eyelashes/