Krása, Móda

Tenké obočí je opět v módě!

Tento trend tu již byl v 90. letech. Mohli jste ho vidět na mnoha známých osobnostech a modelkách. Ne pokaždé se výsledek povedl dle očekávání, ale šlo o hit, který nešlo přehlédnout. V té době ho propagovaly známe osobnosti jako Christina Aguilera, Gwen Stefani nebo Pamela Anderson. Obočí mělo po celé délce stejnou šířku, nevypadlo přirozeně. Navíc mělo vypadat co nejvíc kontrastně, bývalo zdůrazňováno černou linkou.

Tenké obočí nahradilo husté

Jak šel čas, tenké obočí přestalo být in a do módy přišel jeho pravý opak. Husté, zdůrazněné široké obočí. Tenké obočí začalo být bráno jako nemoderní a kýčovité. Hustým obočím se pyšnila například Keira Knightley, ale přidaly se i další známé osobnosti. Ačkoliv se zdálo, že doba tenkého obočí už je pryč, vrací se opět do módy. Začíná se objevovat ve světě modelingu a tento trend opět následují další známé osobnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Tenké obočí je zpět! Jak ho nosit?

Nyní se tenké obočí upravuje jinak. Nepůsobí tak kýčovitě jako v 90. letech, naopak má své výhody. Opticky otevře oči a působí jako lifting obličeje. Jsou typy žen, kterým vysloveně sluší. Sedne vám, pokud máte lehce hranatý obličej, nebo obličej ve tvaru srdce. Aby vypadalo dobře, musí mít čára správnou šířku a je důležitý i tvar oblouku. Při správném provedení nejlépe od profesionála si ani nevzpomenete na prazvláštní linky z 90. let, jaké nosila například Pamela Anderson. Pokud si budete obočí upravovat sami, soustřeďte se především na tvar podle typu vašeho obličeje. Pokud ale máte od přírody dokonalý tvar, je to vaše velké plus. Existuje gel na pročesávání obočí, nebo vám postačí tenká tužka – použijte ji ale jen na dokreslení tahů. Aktuálním trendem není obočí barvit.

Držte se svého stylu

Zvolte si vždy dle vedle sebe, neřiďte se jen trendy. Pokud se nebudete cítit dobře, moderní obočí vás nezachrání. Nevytrhávejte ho bez rozmyslu a nedokreslujte tvar nebo barvy, které na vás nejsou přirozené.

Zdroj: https://www.thezoereport.com/beauty/thin-eyebrows-trend