Krása

Domácí krém proti vráskám pleť dokonale vyhladí a předejde dalším nedokonalostem

Každá žena chce být krásná a alespoň trochu o sebe pečuje. Vrásky ke stárnutí a k životu patří, ale je pár způsobů, jak vráskám předcházet či jejich tvorbu oddálit. Jednou z metod je používání speciálních krémů proti vráskám. Tyto krémy stojí v lékárnách a drogériích hromadu peněz. Jak si jej tedy můžeme připravit doma sami a z přírodních, ekologických surovin?

Jaké jsou příčiny vzniku vrásek?

Vrásky jsou drobné malé záhyby kůže, které se nejčastěji tvoří na čele, kolem očí, mezi obočím a kolem úst. Vrásky vznikají v důsledku procesu stárnutí pokožky. Věkem se postupně snižuje obsah kolagenu a elastinu, které jsou zodpovědné za pružnost a pevnost pokožky. Další z příčin tvorby vrásek je dehydratace kůže. Když nemáme dostatečný příjem tekutin, pokožka se nedokáže dostatečně regenerovat a ztrácí svou pevnost. Pro úplný výčet příčin vzniku vrásek je zde ještě jedna. Jsou jí mimické svaly. Spolu se smíchem, mračením či mžouráním nám mohou na obličeji vznikat mimické vrásky.

Doporučený článek:  Slabé řasy volají o pomoc. Posílí je kouzelný olej i pravidelná jemná péče
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí přírodní krém proti vráskám

Tento krém můžeme používat denně. Jeho množství vydrží přibližně na tři měsíce. Doporučuje se aplikovat na vyčištěnou a odlíčenou pleť.

Recept:

  • 1/4 šálku přírodního slunečnicového oleje lisovaného za studena,
  • 2 lžíce řepkového či měsíčkového oleje (opět lisovaného za studena),
  • 15 g včelího vosku,
  • 1/2 lžičky vitamínu E,
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • 150 ml destilované vody,
  • 10 kapek přírodního citronového oleje.

Postup přípravy krému:

Naplňte hrnec vodou asi do výšky 10 cm. Vodu přiveďte k varu a na dno hrnce dejte utěrku. Na utěrku postavte sklenici, do které dejte vosk a všechny oleje uvedené v receptu. Nejlépe dřevěnou špachtličkou míchejte, dokud se vosk nerozpustí a nespojí s oleji. Do rozpuštěné směsi postupně zapracujte ostatní ingredience z receptu. Krém uchovávejte v uzavřené sklenici.

Zdroj: https://www.organicauthority.com/energetic-health/diy-homemade-anti-aging-face-cream