Krása, Rady a tipy

Spálení po opalování zklidní chladivá péče i výživná koupel. Užijte si jen nádhernou pokožku

Opálení patří mezi symboly léta, horkých dní a prázdnin strávených nejen u moře. Opálit se můžete snadno také v našich podmínkách, pokud je dostatek slunečních paprsků. Pouze do hněda opálená pokožka je pro mnohé symbolem krásy a nezhoršuje stav pleti. Jestli ale trávíte na slunci až moc času, kůže se časem může krabatit, loupat a být podrážená.

Po každém opalování pokožku ošetřete

Sluneční paprsky dodají našemu tělu nejen vitamin D, ale také zdravou barvu. Nesmíme to ale s opalováním přehánět, protože bychom si tím zadělali na rakovinu kůže. Pokožka se častým vystavováním slunci bude vysušovat, a tím pádem se urychluje proces stárnutí, protože nemá dostatek kolagenu. Proto je důležité se mazat kvalitními krémy hned po opalování. Pokožka nebude podrážděná a opálení vám vydrží o něco déle.

Určitě se vám někdy stalo, že jste byli na slunci déle, než jste předpokládali. Červená, spálená pokožka pálí a není to nic příjemného, protože se v noci sotva vyspíte. Můžete si pomoci nejen domácími prostředky, ale použít také speciální krémy z obchodu. Můžete použít zábaly, které jsou plné vitaminů A, D a E a urychlují regeneraci pokožky. Pomohou například vaječné bílky. Bílky působí jako antibiotikum, stačí je vyšlehat do pěny a tu nanést na pokožku. Na obličej zase můžete použít plátky okurky, které pleť ochladí.

Zdroj obrázku: Freepik

Po opalování zkuste zklidňující koupel s ovesnou moukou

Spásou může být ovesná koupel. Do horké vody nasypejte ovesnou mouku, která obsahuje látku chránící pokožku před ztrátou vody a také ji vyživí. Jestli jste byli na slunci delší dobu, mohou se na těle objevit tmavé skvrny. Proti takovým budete bojovat několik týdnů, možná i měsíců. Provádět byste měli pravidelný peeling, který si můžete opět zakoupit v obchodě, nebo si udělat vlastní doma.

Stačí smíchat hrst hnědého cukru s dvěma lžícemi olivového oleje a dvěma lžícemi mletých kávových zrn. Nanášejte v pravidelných intervalech, abyste se nevzhledných skvrn na těle zbavili. Můžete vyzkoušet syrové šťouchané brambory nebo si připravit masku z petrželky a olivového oleje.

Zdroj: https://www.drparda.com/blog/how-to-regenerate-your-skin-after-sunbathing