Zdraví

Tuhle kosmetiku nikdy nepůjčujte. Jinak si zaděláváte na dost nepříjemné problémy

Některá kosmetika a doplňky by měly být jen vaše. I když se jedná o nejlepší kamarádku, maminku nebo sestru, rozhodně jim do ruky nedávejte kosmetiku, kterou používáte na citlivé části svého obličeje. Snadno si mezi sebou předáte bakterie a nečistoty, které mohou vyústit v nemoci. Nemusíte přitom mít žádné příznaky, ale nemoc se bude tvořit ve vašem těle. O jakou kosmetiku byste se tedy neměly dělit?

Žádné krémy v kelímcích ani rtěnka

Pokud pravidelně používáte krémy v kelímku, problém může nastat, už když si pořádně neumyjete ruce a hrábnete do něj, abyste si namazaly obličej. A co teprve, pokud kelímek s krémem půjčíte někomu jinému! Nikdo z nás nemá stejnou bakteriální flóru, a proto nikdy nikomu nepůjčujte svůj krém. Ještě lepší řešením je nekupovat krémy v kelímcích, ale v tubě.

Doporučený článek:  Při užívání doplňků stravy je důležité dodržovat pravidla

Nikdy byste nikomu neměly půjčovat jelení lůj, lesk na rty ani rtěnku. Ústa jsou velmi citlivým orgánem, který může snadno onemocnět. Poznáte to jednoduše, protože se na rtech může objevit opar nebo afta, které způsobí tolik bolesti a trápení, že si příště rozmyslíte, jestli kamarádce se suchými rty pomůžete. Pozor by si ženy měly dávat také u řasenky. Někdo má řasy pevné a černé, ale někdo trpí na jejich vypadávání. Objevit se mohou záněty očí nebo alergie.

Doporučený článek:  Ani olivový, ani kokosový. Skutečné bohatství pro zdraví skrývá obyčejný řepkový olej
Zdroj obrázku: Freepik

Kuličkové deodoranty mějte každá své

Krémové oční linky jsou sice skvělým doplňkem, ale pozor na to, pokud se sejdete na večírku a jen jedna z vás má linky k dispozici. Rozhodně byste si je mezi s sebou neměly půjčovat. Oči patří mezi nejcitlivější části našeho těla a záněty, které mohou vzniknout, rozhodně nepatří mezi příjemné. Nepůjčujte ani roll-on antiperspiranty. Jsou vhodné na citlivou nebo podrážděnou pokožku, ale snadno z nich můžete přenést bakterie na své tělo.

Doporučený článek:  Sůl během vaření můžeme nahradit bylinkami nebo kořením

Mezi sebou nepoužívejte ani štětce na make-up. Štětec je nejlepší hned po použití umýt a použít na něj dezinfekci, je ale jasné, že pokud ho používáte jen vy, příliš často ho nečistíte. Půjčováním mezi sebou ale můžete dostat na pleť bakterie, které budou vidět formou akné nebo jiných nedokonalostí na obličeji.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/news/a62605/beauty-products-makeup-not-borrow/