Krása

Ne každý jeho vůni snese. V oblasti kosmetiky ale droždí vyhrává na plné čáře

Čerstvý balíček droždí najde své využití nejen v kuchyni. Hodí se také k péči o pleť a vlasy. Kvasnice mohou být velmi prospěšné i v případě anémie, nadměrné chuti k jídlu, poruchy imunity, plynatosti, cukrovky nebo syndromu dráždivého tračníku.

Co kvasnice obsahují?

Droždí se využívá zejména při pečení. Je skvělým zdrojem vitamínů skupiny B. Obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B7 a B9. Kromě toho v něm najdeme také fosfor, zinek, hořčík, vápník, železo, draslík, selen, jód a chrom. Obsahuje i mnohé enzymy, stejně jako bílkoviny a aminokyseliny.

Doporučený článek:  Okořeňte si život a zhubněte! Oblíbené koření prohřeje tělo a nakopne líný metabolismus

Jak kvasnice využít?

Kvasnice se úspěšně dají využít i v kosmetickém průmyslu. Jsou součástí mnoha produktů péče o obličej a vlasy. Samozřejmě je tedy můžete využívat i samostatně, nejen jako součást již koupených produktů. Účinně pomáhají regulovat sekreci kožního mazu, snižují množství černých teček, mají protizánětlivé vlastnosti, a tím pádem také redukují akné. Kromě toho přispívají k rychlejšímu hojení ran a snižují viditelnost strií. Pomohou vám pečovat i o vaše vlasy. Zlepšují jejich vzhled, ale také zabraňují lámání nehtů.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si masku

V případě problémů s pokožkou obličeje vám asi nejlepší službu prokáže kvasnicová maska. Na její přípravu je potřeba rozmíchat 5 gramů droždí v troše mléka. Pokud chcete pokožku hydratovat, přidejte pár kapek olivového oleje. Směs řádně promíchejte a naneste na obličej. Nechte působit po dobu asi 20–25 minut.

Doporučený článek:  Během léta potřebuje pokožka speciální péči. Užijte si opalování beze strachu

Výborné mohou být i kvasnicové koupele. 100–150 gramů droždí rozmíchejte ve vaně plné horké vody a naložte se do lázně na 20–30 minut.

Zkuste kvasnicový nápoj

Z droždí je možné připravit si také speciální nápoj. 2–3 gramy droždí je třeba zalít horkým mlékem nebo vroucí vodou a důkladně promíchat. Pomůže vám zbavit se některých potíží. Mějte však na paměti, že je zakázané jíst syrové droždí. Může způsobit gastrointestinální potíže.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/yeast-skin-care-products/