Zdraví

Jádrové mýdlo nic nenahradí. Na pokožku působí jako lék, zahojí rány a uleví při bolesti

Jádrové mýdlo v posledních letech zmizelo z koupelnových polic a bylo nahrazeno barevnými a voňavými mýdly, sprchovými gely a šampony. Jenže jeho služby nedokážou tyto produkty efektivně nahradit, protože jeho skvělé vlastnosti nejen čistí, ale dovedou také urychlovat hojení ran a pohmožděnin. Jak jádrové mýdlo používat a v čem pomáhá?

Jádrové mýdlo

Jedná se o směs draselných solí, glycerinu, kyseliny citrónové a chloridu sodného. Neobsahuje vůně ani barviva, díky čemuž se nazývá někdy také hypoalergenní mýdlo – nezpůsobuje alergie, podráždění ani vyrážky. Draselné soli, které obsahuje, činí mýdlo měkkým, což usnadňuje rozpouštění ve vodě, přesněji řečeno tvorbu emulze s vodou.

Na rány a pohmožděniny

Jádrové mýdlo působí antibakteriálně, lze jej tedy s úspěchem používat proti akné nebo hnisavým ranám. Navíc je ideální pro mytí pooperačních ran, dále také ranek, které se hojí obtížně, a dá se použít i v případě drobných poškození kůže. Všechny druhy oděrek nebo řezných ran by měly být omyty jádrovým mýdlem, čímž se sníží riziko infekce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jádrové mýdlo využívají i ženy v šestinedělí, protože jeho použití při intimní hygieně umožňuje rychlejší regeneraci hráze a urychluje proces hojení poranění vzniklých během porodu.

Proti otlakům

Jádrové mýdlo je také dobré pro péči o modřiny, podvrtnutí a zlomeniny. Odstraňuje otoky, ke kterým dochází v případě poškození kloubů. Kousek jádrového mýdla stačí rozpustit ve vodě, ve které je vhodné postižené místo namočit. S úspěchem můžete použít i obklady z roztoku s jádrovým mýdlem. Sterilní gázu namočte do předem připraveného roztoku a na poškozený a oteklý kloub obklad přiložte.

Kontraindikace

Mýdlo může používat každý bez ohledu na věk. Jedinou kontraindikací jsou možné alergické reakce na některou ze složek obsažených v mýdle, které jsou však vzhledem k jeho složení velmi málo pravděpodobné.

Zdroj: https://upcirclebeauty.com/blogs/upcircle/the-return-of-the-solid-soap-bar