Krása

Zázračné krémy proti vráskám málokdy fungují. Pleť omladí jednoduchá technika masáže

Co způsobuje, že se objevují vrásky na obličeji nejen s věkem? Stres, kila navíc, časté diety nebo nevhodná strava, ale také nedostatek spánku, dlouhé hodiny před počítačem nebo s mobilem v ruce, a dokonce nadměrné opalování, to jsou důvody, které vedou ke vzniku nevzhledných rýh a ke ztrátě elasticity pokožky. A jak docílit změny? Kromě změny životního stylu a jídelníčku pomůže pravidelná každodenní masáž obličeje!

Na vrásky i oteklý obličej

Připadáte si při pohledu do zrcadla o několik let starší? Pak je nejvyšší čas začít s pravidelnou masáží obličeje, která už po pár dnech přinese kýžené výsledky. Masáží se zbavíte opuchlosti v obličeji a váčků pod očima, ale také svěšeného koutku u rtů nebo v oblasti víček. Základem je mapa obličejových svalů, které je nutné prokrvit hned ráno a pak zase večer před spaním. Masáž je dobré provádět před zrcadlem, základem jsou jemné krouživé pohyby, vždy v intervalech několika vteřin pro každou svalovou skupinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Masážní oleje navrátí pokožce svěžest

Pro masáž obličeje postačí používat jen několik kapek oleje, protože pokožka obličeje bývá vláčná. A jaký olej vybrat? Lidé s cévkami a potížemi s krevním oběhem by měli používat růžový olej. Pro dodání vitamínů jsou vhodné oleje s vitamínem E, především se hodí argonový a mandlový olej nebo olej z hroznových jader. Pro vyčištění pokožky od černých teček a toxinů se používá olej z malinových jader. Naopak pro zvlhčení a posílení pokožky sáhněte po kokosovém oleji.

Kde začít s masáží

Výchozí pozicí je vždy oblast nosu a úst, odkud se pokračuje do stran, vhodné je zatlačit ukazováčky do pokožky a tlačit pohybem směrem ven. Možná ucítíte lehkou bolest, protože se v těchto místech hromadí stres. Poté je dobré pokračovat krouživými pohyby vždy směrem od nosu k uchu až po lícní kosti. Vyzkoušejte několikaminutovou masáž vždy ráno a večer, pokožka bude vyhlazená a po vráskách ani památky!

Zdroj: https://www.byrdie.com/facial-massage-techniques