Krása, Rady a tipy

Suchá chodidla dokážou potrápit. Napatlejte na ně tuhle kaši, budou znovu dokonale hladká

Suché nebo popraskané paty mohou trápit nejen ženy, ale také muže. Spíše ženy ale řeší to, jak budou jejich nohy vypadat. Pokud se stydíte za svou suchou nebo popraskanou kůži na nohou, poradíme vám, jak docílit hladkých chodidel, se kterými se budete v sandálech nebo podpatcích ještě chlubit. Nebudete k tomu navíc potřebovat žádné drahé prostředky.

Peelingové ponožky si vyrobíte doma

Jak si doma připravit peelingové ponožky, které budou obsahovat jen suroviny, které jsou přírodního původu? Můžete si vyrobit exfoliační ponožky, které budou obnovovat přirozenou hydrataci pokožky a zabrání tomu, že budou vaše chodidla suchá a popraskaná. Kromě standardních pomůcek, jako je pemza nebo struhadlo, můžete použít také něco nového.

Doporučený článek:  Tajemné symboly na štítcích u oděvů pomůžou všechny kousky správně vyprat

Peelingové ponožky si samozřejmě můžete zakoupit v drogeriích. Obsahují kyseliny, které si umí poradit nejen se suchou pokožkou na chodidlech. Jestliže si chcete připravit ponožky doma, přinášíme vám celý postup. Je to velmi jednoduché, ponožky navíc můžete mít u sebe, kdykoliv budete potřebovat. Co všechno k tomu budete potřebovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Základem jsou bavlněné ponožky

Abyste si ponožky mohli vyrobit doma, budete potřebovat pouze několik surovin, které smícháte dohromady. Zbaví vás nejen odumřelé zrohovatělé epidermis, ale zároveň budete mít nohy hydratované. Jak tedy na to? Připravte si krém s ureou, kyselinu citronovou, olivový olej a citronový esenciální olej.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou pomůže udržet pokrmy déle teplé

Do misky dejte čtyři lžíce krému, tři lžíce kyseliny citronové, přidejte dvě lžíce olivového oleje a nakonec pouze čtyři kapky citronového oleje. Promíchejte tak, aby vznikla hladká směs. Tu naneste na chodidla, než půjdete spát, nohy ještě zabalte do alobalu, aby se zvýšil účinek a nakonec si oblékněte bavlněné ponožky. Tuto kúru můžete aplikovat jednou nebo dvakrát měsíčně. Sami po nějaké době uvidíte, že jsou vaše nohy hladké a popraskaná kůže bude minulostí.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/