Krása

Božsky hladké paty jsou nejhezčí ozdobou léta. Pokožku uzdraví a zkrášlí pořádná dávka vitamínů

Období otevřených bot a sandálů ještě nekončí. Kvůli nehezkým patám ale mnohé z nás raději nohy schovávají. Suchá a popraskaná pata nevypadá hezky, ale také může pořádně bolet. V některých případech dochází dokonce ke krvácení. Naštěstí existují osvědčené metody, jak se tvrdé pokožky zbavit, a nemusíte za ně zaplatit celé jmění. Vyzkoušejte vitamínovou mast a nebudete litovat.

Proč máte suché paty a jak o ně pečovat?

Suché paty mají mnoho příčin. U seniorů nebo milovnic vysokých podpatků se jedná o častou a přirozenou věc. Boty na podpatku vypadají krásně, ale nejsou vůbec zdravé. Další příčinou může být nadváha nebo obezita, ale také symptom cukrovky nebo onemocnění štítné žlázy. Jak vidíte, důvodů pro suché paty je mnoho a každý z nich je úplně jiný.

Doporučený článek:  K létu patří krásné nohy. Dokonale hladkou pokožku může mít každá žena

O chodidla bychom měli pečovat stejně jako o zbytek našeho těla. Hodně lidí na ně bohužel zapomíná. Účinné jsou bylinné koupele ze šalvěje, kostivalu nebo pískavice. Tyto byliny hydratují pokožku a urychlují hojení. Navíc mají protizánětlivé vlastnosti. Pomoci vám mohou i lněná semínka, ale všeho byste užívat s rozumem. Jestli máte velké problémy, vždy jděte za lékařem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamínová mast stojí pár haléřů a hodně pomůže

Vitamínová mast by měla být součástí každé domácnosti. Potěší nejen úžasnými vlastnostmi, ale také velmi nízkou cenou. Použít ji můžete na hojení drobných ran a kožních lézí, ale také vyléčí suché a popraskané paty. Mast bohatá na vitamín A zajistí rychlý a efektivní způsob, jak se zbavit tohoto nepříjemného problému. Účinky uvidíte již po prvním použití.

Doporučený článek:  Slabé řasy volají o pomoc. Posílí je kouzelný olej i pravidelná jemná péče

Paty se od zbytku pokožky na těle liší. Nemají žádné mazové žlázy, ale naopak hodně potních žláz. Navíc je dvakrát silnější než na jiných částech těla. O paty bychom se proto měli dobře starat. Stačí, když je budete dvakrát až třikrát týdně namáčet, dělat peeling a promazávat. Správná hydratace je klíčová pro úspěch. Důležité je, abyste postupovali ve správném pořadí a promazání provedli až na konec.

Zdroj: https://www.byrdie.com/cracked-heels-vitamin-deficiency-5097206